banner83

Suni Çim Hakkında Merak Edilen 6 Soru ve Cevabı

Suni Çim Hakkında Merak Edilen 6 Soru ve Cevabı
banner87

Suni çim hammaddesi petrol olan, doğal çime alternatif olarak üretilmiş bir zemin ürünüdür. Nurteks gibi şirketler tarafından üretilen suni çimler; uzun süreli kullanıma olanak tanıdığı için futbol sahası yapımı, peyzaj gibi alanlarında çok sık tercih edilmektedir.

Suni Çim Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Suni çim kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan bir en önemlisi uzun süre kullanıma olanak sağlamasıdır. Yine uzun süre kullanıma olanak sağlamasının yanı sıra; yoğun  kullanıma da müsait bir üründür.  Bakımı oldukça kolay suni çim uzun vadede ekonomik bir ürün olma özelliği de tanınmaktadır.

Özetle:

  • Uzun süre kullanıma olanak tanır.
  • Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.
  • Uygulaması da kolay olan bu ürün biçme ve gübreleme gibi ek bakım maliyetleri gerektirmez. Uzun süre beklemeye kalmadan bahçe ve spor alanlarını yemyeşil hale getirebilirsiniz.

Suni Çim Uygulamasını Evde Kendim Yapabilir miyim?

Suni çim uygulamasını evde kendiniz gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Falçata gibi aletlerle kesip ürünü zemine yapıştırabilirsiniz. Uygulanacak zeminde eğim şapının olması ve mermer, fayans, beton vb. Zeminler olmasına özen göstermelisiniz. Yapay çim direkt olarak toprağa uygulanmaz.

Suni Çim Nerelerde Kullanılır?

Suni çimin kullanım alanı çok geniştir. En yaygın olarak peyzaj alanlarında ve halı saha yapımında kullanılan sentetik çim ürünleri bu alanlarda kullanılmak üzere farklı özelliklerde üretilir. Yine havuz kenarlarında dekoratif amaçlı kullanılan suni çim çok geniş bir kullanım alanına hitap eder.

Suni Çim Nerede Satılır?

Yapı marketlerde, e-ticaret sitelerinde ve bazı halı mağazalarından; bahçeleriniz ve dekoratif amaçlı olan suni çimi tercih edebilirsiniz. Spor alanları için yapay  çim üreticisi olan Nurteks gibi şirketlerden, ürünü temin edebilirsiniz. Spor alanlar ve büyük projeler için bir sentetik çim üreticisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Suni Çim Seçerken Nelere dikkat Etmek Gerekiyor

Suni çim seçerken; kullanım alanına uygun ürün olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.  Yani düğün alanları için seçeceğiniz peyzaj ürününün miliminin ve teknik özelliklerinin yoğun kullanıma olanak tanıması bir kriterdir. Yine dekoratif amaçlı olan suni çimleri peyzaj alanında kullanmamak önemlidir. Çok yoğun bir kullanım olacak alanlarda yapay çimin milimini yüksek tutmalısınız.

Suni Çimin Temizliği Kolay mı?

Suni çimin bakımı ve temizliği oldukça zahmetsizdir.  Üzerine dökülen yaş gıdalara o an müdahale etmek temizliği kolaylaştırır. Yine su püskürterek de üzerindeki yaş gıdaları veya diğer maddeleri temizleyebilirsiniz. Balkonunuzda kullandığınız suni çimi elektrik süpürgesi yardımı ile süpürebilirsiniz.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de; suni çimin yıkanıp yıkanamayacağı ve güneşli havalarda sararma yapıp yapmayacağıdır. UV özelliğine sahip bir suni çim güneş ışınlarından etkilenmez. Ve suni çimi yıkayabilirsiniz. Üzerinde su tutmaması önemlidir. Giderlerden su gittiği takdirde yapay çim hiçbir zarar görmeyecektir. Deterjan gibi ürünleri yapay çimi temizlerken kullanmamanız da önemlidir. Detaryaj sentetik çime zarar verebilen bir üründür.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94