EMNİYET TEŞKİLATI YENİ YILI MÜJDE İLE KARŞILADI

Manisa Emniyet müdürü Fevzi Bilgiç’ten polislere 12-24’e geçiş müjdesi. Emniyet Müdürü Bilgiç yılın ilk saatlerinde teşkilatıyla birlikte oldu, karakolları, yollardaki noktaları tek tek dolaşan Bilgiç görevi başındaki polislere elleriyle pasta yedirdi. Trafik ekipleri de yollarda denetimlerini sürdürdü.

EMNİYET TEŞKİLATI YENİ YILI MÜJDE İLE KARŞILADI
banner87
İl genelinde 2 milyon vatandaşın yılbaşını huzurlu şekilde geçirebilmesi için Manisa’da görevli yüzlerce polis memurun görev başındaki ziyaretçileri Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ve çalışma arkadaşları oldu.

Emniyet Müdürü Bilgiç, gerek karakolda gerekse şehrin çeşitli bölgelerindeki uygulama noktalarına da sürpriz ziyaretlerde bulundu. Polisleri ile birlikte yeni yıl pastasını kesti ve kendi elleriyle yedirdi. Bilgiç, yeni yılın ilk aylarında polisin çalışma koşullarında rahatlatmaya gidileceğini ve 12-24 çalışma sürecine geçileceğinin müjdesini verdi.Manisalılar şehrin çeşitli eğlence merkezlerinde yeni yılı büyük bir coşku ile karşıladığı sırada polislerde çıkabilecek olaylara karşı sokaktaki soğuk hava ve yağmura aldırış etmeden görevlerini yerine getirmeye çalışıyordu ki işte tamda bu sırada Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ile Emniyet müdür Yardımcıları ile Şube Müdürlerinin kendilerini ziyaret etti.

Emniyet Müdürü Bilgiç’in ilk ziyaret durağı Karaköy karakol birimi oldu. Bilgiç, yanında getirdiği pastanın üzerindeki mumlar polislerle birlikte dileklerle söndürüldü. Daha sonrasında da pasta hep birlikte kesildi.

12-24 MÜJDESİ 
Emniyet Müdürü Bilgiç, polislerin çalışma saatlerinin çok ağır olduğunun bilincinde olduğunun altını çizerken,  ”Evet polisimiz dar kadrolarla bir çok görevin üstesinde vefakar biçimde geliyor.12-12 çalışma saatleri onların aileleri ile geçirdikleri süreyi en alt sınıra indirgediğinin farkındayız. Emniyet Genel Müdürlüğümüzden gelen ve gelecek olan takviyelerle 2018 yılın ilk ayın sonundan itibaren çalışma saatleri 12-24 olarak düzenleyeceğiz. Bunu müjde olarak veriyorum. Polislerimiz ve onların eş ve çocuklarının morallerini yüksek tutmak için bir dizi projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.  


BÜYÜYEN ŞEHİRLE POLİSİMİZDE KENDİSİNİ GELİŞTİREREK OLAYLARIN ARTMASINI ÖNLÜYOR 
Emniyet Müdürü Bilgiç 2017 yılında şehirde meydana gelen olaylarda düşüşlerin gözlendiğine işaret ederek; “Polisimiz toplumun huzurunu bozanlarla mücadelesi sonucu bazı olayların büyümesini önlemesiyle olayların sayısal artışlarının önünün alınmasına neden olmuştur. Manisa’mız büyüyen bir şehrimizdir. Bir O kadar da Kültürel zenginlikleriyle perçinlenen bir kent. Toplum Destekli Şubemizin bu yöndeki çalışmalara destek vermesi toplumumuzu duyarlı hale gelmesinde etken olduğu gibi olaylarda düşüşe geçmesinde olumlu etkendir. Bu nedenle ayrı polislerimize teşekkür ediyorum” dedi 

TRAFİK EKİPLERİDE UYGULAMALARINI SÜRDÜRDÜ
Trafik Şube Müdürlüğü birimleri de yılbaşı gecesinde vatandaşların alkollü araç kullanmamaları ve şehirdeki taksileri kullanmaları yönün günler öncesinde çeşitli uyarılarda bulunmuştu.Trafikten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı hem Ankara-İzmir hem de İstanbul-İzmir karayolları başta olmak üzere 17 ilçe merkezinde sürücülerin alkollü araç kullanmaları yönünde uyarıda bulunan ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Erkan Kalaycıoğlu “ Manisa araç yönünde Türkiye’de önemli sıralarda yer aldığını biliyoruz. Bu nedenle yılbaşı gecesinde sürücülere alkollü araç kullanmalarını önünü alabilmek için her türlü yol kontrollerini ekiplerimizle sağladık.Kuralları çiğneyen sürücülerin ehliyetlerine el koyarken araçları bağlayarak ilgili otoparklara çektirdik. Vizesi, sigortası olmayan araçları da trafikten men ettik. Sürücülerimizi mağdur etmemek için en yakın duraklardan taksi çağırarak onların evlerine güvenli şekilde gitmelerini sağladık. Ölümle veya yaralamalı kazamız olmadı” dedi.Manisalı gençler şehirdeki eğlence merkezlerine akın ederken öte yanda gecenin sonunda alkol sınırı aşanlar ise eğlenmek için gittikleri bazı mekanlarda taşkın yapmasıyla birlikte işletme sahiplerinin uyarısını hiçe sayması üzerine olay yerine giden polis memurları birer gazı ile müdahale etmesine karşın zor anların yaşanmasına neden oldu. Bazı vatandaşlar ise alkolün etkisiyle bazı iş yerlerinin camlarını kırarak zarar verdikleri gerekçesiyle haklarında kabahatlar kanunundan para cezası yazıldı.
Yılbaşını evlerinde karşılayan Manisalılar ise yeni yıl pastalarını keserken sağlık ve mutluluk dileğinde bulundular.   

 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94