Yüz yüze sınavlar ertelendi

Son dakika haberine göre yüz yüze sınavlar ertelendi. Karne notu için sınavlar yarıyıl tatili sonrasına bırakıldı.

Yüz yüze sınavlar ertelendi
banner87

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze sınavların ertelendiğini duyurdu. Ortaokullar ve liselerde karne notu için sınavlar yarıyıl tatili sonrasına ertelendi.

"Sevgili öğrencilerimiz, biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiye yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

YÜZ YÜZE SINAVLAR ERTELENDİ

Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94