BİREYSEL BASINÇLI SULAMADA DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

GENEL 11.01.2024 - 12:54, Güncelleme: 11.01.2024 - 12:54
 

BİREYSEL BASINÇLI SULAMADA DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, 2024 yılı için Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği başvurularının 03 Ocak 2024 tarihi itibariyle başladığını belirtti.
2024 yılı için Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği başvurularının 22 Şubat 2024 tarihine kadar süreceğini ifade eden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, program kapsamında detayları paylaştı. BAŞVURULAR 22 ŞUBAT’A KADAR SÜRECEK Öztürk, “Başvurular 22 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’ne teslim edilerek yapılacaktır. Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklemesi hibe programının uygulamasına 2024 yılında da devam edilecek olup, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından gerekli tanıtımlar yapılmaktadır. Bakanlığımızın en önemli desteklemelerinden biri olan Basınçlı Sulama Sistemlerinin desteklenmesinde amacımız önemi her geçen gün giderek artan suyun her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de doğru ve dikkatli kullanılmasının sağlanmasıdır. İlimizde suyun en fazla kullanıldığı alan olan tarım kesiminde modern sulama teknikleri kullanılmasına önem vermekteyiz. Bundan dolayı da hedefimiz modern basınçlı sulama sistemleriyle sulanan arazi miktarını arttırarak sulamanın randımanlı yapılması ve dolayısıyla su tasarrufunun sağlanmasıdır.” açıklamasında bulundu. ÖZTÜRK DETAYLARI PAYLAŞTI Öztürk, “Destekler; “Tarla İçi Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yüzey Altı Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Lineer veya Center Pivot Sulama Sistemi Kurulması”, “Tamburlu Sulama Sistemi Kurulması”, “Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulması” konularında verilecektir. Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limitet şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri ya da kiralayacakları araziler için başvuru yapabileceklerdir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden en az 10 yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabileceklerdir. Konu hakkında bilgi almak isteyen yatırımcılarımız, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimine bizzat başvurarak veya 231 46 05 (dahili 1805 - 1816) numaralı telefonu arayarak gerekli bilgileri alabileceklerdir” dedi. Haber Merkezi
Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, 2024 yılı için Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği başvurularının 03 Ocak 2024 tarihi itibariyle başladığını belirtti.

2024 yılı için Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği başvurularının 22 Şubat 2024 tarihine kadar süreceğini ifade eden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, program kapsamında detayları paylaştı.

BAŞVURULAR 22 ŞUBAT’A KADAR SÜRECEK

Öztürk, “Başvurular 22 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’ne teslim edilerek yapılacaktır. Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklemesi hibe programının uygulamasına 2024 yılında da devam edilecek olup, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından gerekli tanıtımlar yapılmaktadır. Bakanlığımızın en önemli desteklemelerinden biri olan Basınçlı Sulama Sistemlerinin desteklenmesinde amacımız önemi her geçen gün giderek artan suyun her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de doğru ve dikkatli kullanılmasının sağlanmasıdır. İlimizde suyun en fazla kullanıldığı alan olan tarım kesiminde modern sulama teknikleri kullanılmasına önem vermekteyiz. Bundan dolayı da hedefimiz modern basınçlı sulama sistemleriyle sulanan arazi miktarını arttırarak sulamanın randımanlı yapılması ve dolayısıyla su tasarrufunun sağlanmasıdır.” açıklamasında bulundu.

ÖZTÜRK DETAYLARI PAYLAŞTI

Öztürk, “Destekler; “Tarla İçi Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yüzey Altı Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Lineer veya Center Pivot Sulama Sistemi Kurulması”, “Tamburlu Sulama Sistemi Kurulması”, “Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulması” konularında verilecektir. Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limitet şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri ya da kiralayacakları araziler için başvuru yapabileceklerdir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden en az 10 yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabileceklerdir. Konu hakkında bilgi almak isteyen yatırımcılarımız, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimine bizzat başvurarak veya 231 46 05 (dahili 1805 - 1816) numaralı telefonu arayarak gerekli bilgileri alabileceklerdir” dedi. Haber Merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve manisadenge.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.