CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU: ATATÜRK’ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

SİYASET 10.11.2023 - 11:12, Güncelleme: 10.11.2023 - 11:12
 

CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU: ATATÜRK’ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedî âleme irtihalinin 85. yılında bir mesaj yayımladı. CHP’li Bakırlıoğlu, “Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu, laik, demokratik, hukuk devleti 100 yıldır dimdik ayaktadır.” ifadesinde bulundu.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle bir kez daha andığını ifade eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Atatürk’ün devrimleri ve fikirlerinin yolumuzu aydınlatmaya her zaman devam edeceğini söyledi. “HUKUK DEVLETİ 100 YILDIR DİMDİK AYAKTA” CHP’li Bakırlıoğlu, “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle anıyorum. Atatürk; fikirleri, ve devrimleri ile sadece Türk ulusuna değil, tarihe ve insanlığa mal olmuştur. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini Türk Ulusuna, emanet etmiştir. Bize düşen görev; dil, din, ırk, etnik köken farkı gözetmeden bu ülkede yaşayan yurttaşlar olarak, vatanı düşman işgalinden kurtaran, Cumhuriyet’i kuran, demokratik, sosyal, hukuk devletinde özgürce yaşamamızı sağlayanları her zaman şükranla anmak, Cumhuriyet’e sahip çıkmaktır. İşte bu yüzden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu, laik, demokratik, hukuk devleti 100 yıldır dimdik ayaktadır.” açıklamasında bulundu. “ATATÜRK’ÜN EMANETİ CUMHURİYET’İ, GELECEK KUŞAKLARA TAŞIYACAĞIZ” CHP’li Bakırlıoğlu, “Cumhuriyet tarihimiz boyunca zaman zaman demokrasiye, hukuka karşı girişimler, darbeler oldu. Bugün Anayasa Mahkemesine karşı yapılan hukuk darbesi de bu ülkenin gerçek hukukçuları sayesinde, demokratik sistem içerisinde bertaraf edilecektir. Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımama kararı hukuki değil sonuçları itibariyle siyasi bir karardır. 100 yıllık cumhuriyetimizde temel kurumlarımıza karşı saldırılar zaman zaman olmaktadır. Fakat bizler Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’i, ulusumuzla birlikte gelecek kuşaklara taşıyacağız. 10 Kasımlar, sadece bir anma günü değil, Atatürk’ün devrimlerine ve ilkelerine sahip çıkma günüdür. Laik, demokratik, hukuk devletine sahip çıkma günüdür. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ve fikirleri yolumuzu aydınlatmaya her zaman devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle bir kez daha anıyorum.” dedi. Hüseyin Güntaç Fömlu
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedî âleme irtihalinin 85. yılında bir mesaj yayımladı. CHP’li Bakırlıoğlu, “Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu, laik, demokratik, hukuk devleti 100 yıldır dimdik ayaktadır.” ifadesinde bulundu.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle bir kez daha andığını ifade eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Atatürk’ün devrimleri ve fikirlerinin yolumuzu aydınlatmaya her zaman devam edeceğini söyledi.

“HUKUK DEVLETİ 100 YILDIR DİMDİK AYAKTA”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle anıyorum. Atatürk; fikirleri, ve devrimleri ile sadece Türk ulusuna değil, tarihe ve insanlığa mal olmuştur. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini Türk Ulusuna, emanet etmiştir. Bize düşen görev; dil, din, ırk, etnik köken farkı gözetmeden bu ülkede yaşayan yurttaşlar olarak, vatanı düşman işgalinden kurtaran, Cumhuriyet’i kuran, demokratik, sosyal, hukuk devletinde özgürce yaşamamızı sağlayanları her zaman şükranla anmak, Cumhuriyet’e sahip çıkmaktır. İşte bu yüzden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu, laik, demokratik, hukuk devleti 100 yıldır dimdik ayaktadır.” açıklamasında bulundu.

“ATATÜRK’ÜN EMANETİ CUMHURİYET’İ, GELECEK KUŞAKLARA TAŞIYACAĞIZ”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Cumhuriyet tarihimiz boyunca zaman zaman demokrasiye, hukuka karşı girişimler, darbeler oldu. Bugün Anayasa Mahkemesine karşı yapılan hukuk darbesi de bu ülkenin gerçek hukukçuları sayesinde, demokratik sistem içerisinde bertaraf edilecektir. Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımama kararı hukuki değil sonuçları itibariyle siyasi bir karardır. 100 yıllık cumhuriyetimizde temel kurumlarımıza karşı saldırılar zaman zaman olmaktadır. Fakat bizler Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’i, ulusumuzla birlikte gelecek kuşaklara taşıyacağız. 10 Kasımlar, sadece bir anma günü değil, Atatürk’ün devrimlerine ve ilkelerine sahip çıkma günüdür. Laik, demokratik, hukuk devletine sahip çıkma günüdür. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ve fikirleri yolumuzu aydınlatmaya her zaman devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında özlemle ve minnetle bir kez daha anıyorum.” dedi. Hüseyin Güntaç Fömlu

Manisa HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve manisadenge.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.