KORUYUCU AİLELER BU İFTARDA BULUŞTU

MANİSA 09.04.2024 - 15:10, Güncelleme: 09.04.2024 - 15:10
 

KORUYUCU AİLELER BU İFTARDA BULUŞTU

Manisa Valisi Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü, Valilik tarafından düzenlenen iftar programında Manisa’daki koruyucu aileler ve çocukları ile buluştu. Vali Ünlü, sıcak yuvalarını bir çocuğa açarak onun hayatına dokunan koruyucu ailelere teşekkür etti.
Manisa Valiliği tarafından Manisa’daki koruyucu aileler ile çocuklarına iftar programı düzenlendi.  “İNSANIN KARAKTERİ, ÖNCE AİLE İLE ŞEKİL KAZANIR” Programda yaptığı konuşmada Türk toplumunun temelinin aile olduğunu söyleyen ve koruyucu aileler ile çocuklarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Enver Ünlü, “Anayasamıza göre devlet; ailenin huzur ve refahı için gerekli tedbirleri almakla mükelleftir. Aile, nesiller arasındaki değer aktarımında en önemli rolü oynamaktadır. Kişilik; okula başlamadan, toplumla bütünleşmeden önce ailede oluşturulur. İnsanın karakteri, önce aile ile şekil kazanır. Birey, sosyal hayatın kurallarıyla ilk kez ailede tanışır. Yardımlaşmak, birbirimizi koruyup kollamak, ihtiyacı olana koşmak yüce Türk Milleti için milli bir melekedir. Şefkat mirasını nesilden nesile aktaran devletimiz ve milletimiz bugün de aynı inançla; kimsesizlerin kimsesi olmaya, ihtiyacı olana elini uzatmaya devam etmektedir. Bu kapsamda herhangi bir sebeple ailesinden uzak düşmüş çocuklarımıza devlet kurumlarımızda her türlü imkân sağlanmaktadır. Ancak devletimizin şefkatli elleri çocuklarımızı sarsa da onların sıcak bir yuvada, güzel bir aile ortamında büyümesi bizlerin önceliğidir. Bu sebeple Koruyucu Aile Programını önemsiyor, bu uygulamanın daha da yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.” dedi. “YÜCE GÖNÜLLÜLÜĞÜNÜZ İÇİN HEPİNİZE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM” Vali Ünlü, “Sizler; minik bir eli tutarak ona rehberlik etmekte, onun ruhunu aydınlatmakta, hayallerini ve umutlarını yeşertmektesiniz. Çocuklarımız, sizler sayesinde en zor anlarında bile sevginin gücüyle ayakta durmayı öğreniyorlar. Ve sizler bir çocuğun hayatını değiştirmekle kalmıyor ülkemizin yarınlarına da katkı sağlıyorsunuz. Çünkü tuttuğunuz o minik elin sahibi büyüdüğünde sizden gördüğü desteği, sevgi ve şefkati başka ihtiyaç sahiplerine aktaracak, iyilik iyiliği getirmeye devam edecektir. Sıcak yuvanızı açtığınız çocuklar sevgiyle yoğrulan hayatlarında önemli başarılar elde edecek ve her alanda ülkemizin kalkınmasına fayda sağlayacaklardır. Bu yüce gönüllülüğünüz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.  Tüm koruyucu ailelerimize, devletimiz ve milletimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu. Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü daha sonra ailelerin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak ailelerle sohbet ettiler, çocuklara hediyeler verdiler. Haber Merkezi    
Manisa Valisi Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü, Valilik tarafından düzenlenen iftar programında Manisa’daki koruyucu aileler ve çocukları ile buluştu. Vali Ünlü, sıcak yuvalarını bir çocuğa açarak onun hayatına dokunan koruyucu ailelere teşekkür etti.

Manisa Valiliği tarafından Manisa’daki koruyucu aileler ile çocuklarına iftar programı düzenlendi.

 “İNSANIN KARAKTERİ, ÖNCE AİLE İLE ŞEKİL KAZANIR”

Programda yaptığı konuşmada Türk toplumunun temelinin aile olduğunu söyleyen ve koruyucu aileler ile çocuklarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Enver Ünlü, “Anayasamıza göre devlet; ailenin huzur ve refahı için gerekli tedbirleri almakla mükelleftir. Aile, nesiller arasındaki değer aktarımında en önemli rolü oynamaktadır. Kişilik; okula başlamadan, toplumla bütünleşmeden önce ailede oluşturulur. İnsanın karakteri, önce aile ile şekil kazanır. Birey, sosyal hayatın kurallarıyla ilk kez ailede tanışır. Yardımlaşmak, birbirimizi koruyup kollamak, ihtiyacı olana koşmak yüce Türk Milleti için milli bir melekedir. Şefkat mirasını nesilden nesile aktaran devletimiz ve milletimiz bugün de aynı inançla; kimsesizlerin kimsesi olmaya, ihtiyacı olana elini uzatmaya devam etmektedir. Bu kapsamda herhangi bir sebeple ailesinden uzak düşmüş çocuklarımıza devlet kurumlarımızda her türlü imkân sağlanmaktadır. Ancak devletimizin şefkatli elleri çocuklarımızı sarsa da onların sıcak bir yuvada, güzel bir aile ortamında büyümesi bizlerin önceliğidir. Bu sebeple Koruyucu Aile Programını önemsiyor, bu uygulamanın daha da yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.” dedi.

“YÜCE GÖNÜLLÜLÜĞÜNÜZ İÇİN HEPİNİZE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Ünlü, “Sizler; minik bir eli tutarak ona rehberlik etmekte, onun ruhunu aydınlatmakta, hayallerini ve umutlarını yeşertmektesiniz. Çocuklarımız, sizler sayesinde en zor anlarında bile sevginin gücüyle ayakta durmayı öğreniyorlar. Ve sizler bir çocuğun hayatını değiştirmekle kalmıyor ülkemizin yarınlarına da katkı sağlıyorsunuz. Çünkü tuttuğunuz o minik elin sahibi büyüdüğünde sizden gördüğü desteği, sevgi ve şefkati başka ihtiyaç sahiplerine aktaracak, iyilik iyiliği getirmeye devam edecektir. Sıcak yuvanızı açtığınız çocuklar sevgiyle yoğrulan hayatlarında önemli başarılar elde edecek ve her alanda ülkemizin kalkınmasına fayda sağlayacaklardır. Bu yüce gönüllülüğünüz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.  Tüm koruyucu ailelerimize, devletimiz ve milletimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu. Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü daha sonra ailelerin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak ailelerle sohbet ettiler, çocuklara hediyeler verdiler. Haber Merkezi

 

 

Manisa HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve manisadenge.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.