MANİSA’NIN MANEVİ MİMARI YİĞİTBAŞ-I VELİ UNUTULMADI

MANİSA 17.12.2023 - 11:35, Güncelleme: 17.12.2023 - 11:35
 

MANİSA’NIN MANEVİ MİMARI YİĞİTBAŞ-I VELİ UNUTULMADI

Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği, Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında Manisa’nın manevi mimarlarından Yiğitbaşı Veli anıldı. İnsanlığın her alanda çok ilerlediğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Yiğitbaş Veli gibi Allah dostlarını daha çok anlatmalı ve anlamalıyız” dedi.
Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke’ nin konuşmacı olarak katıldığı Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında, Yiğitbaşı Veli anıldı. KAYMAKAM GENEL DE KONFERANSA KATILDI Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç, Başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR Yiğitbaşı Vakfı olarak yaptıkları tüm projelere destek olan Şehzadeler Belediyesine teşekkür eden Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız “Düzenlemiş olduğumuz bu güzel programımıza teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu gün inşallah Allah dostunu değişik yönleriyle tanımak ve anlamak istiyoruz. Bu noktada bizleri kırmayıp Manisa’ ya gelen değerli hocalarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz tüm programlarımızda bizlere destek olan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” dedi. “YİĞİTBAŞ VELİ GİBİ ALLAH DOSTLARINI ANLATMALI VE ANLAMALIYIZ” Şehzadeler Belediyesi olarak 13 adet kültür yayını bastırdıklarını ifade eden Başkan Çelik 1 numaralı eserin Yiğitbaş Veli Hazretlerinin hayatını anlatan kitap olduğunu vurguladı. Şehzadeler Belediyesi olarak Yiğitbaş Camisinin çevre düzenlemesini de yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik “Yeryüzünde her geçen gün daha fazla Yiğitbaşı Veli ve onun gibi Allah dostları, anmaya ve anlamaya ihtiyacı vardır. Yeryüzünün dört bir yanında akan kan ve gözyaşı, insan, insanın kurdudur felsefesiyle kapitalist felsefeyle birleştirilen insanlar, devletler ve onların yöneticileri sebebi ile oluyor.  Oysaki bizim medeniyetimizde nasıl adalet yeryüzüne hâkim olduysa, bunun yeniden tesisi öncelikle Yiğitbaş Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi hazretleri gibi Allah dostlarını bizlerin anlatması ve insanlığa anlatmasıyla çözülecektir. Böylesine güzel bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. KATILIMCILARA BİLGİLER VERİLDİ Konuşmaların ardından sırasıyla kürsüye gelen konuşmacılar İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Manisa’nın manevi mimarı olan Yiğitbaşı Veli’nin hayatını ve hayat felsefesini içeren konularda katılımcılara bilgiler verdiler. Haber Merkezi
Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği, Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında Manisa’nın manevi mimarlarından Yiğitbaşı Veli anıldı. İnsanlığın her alanda çok ilerlediğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Yiğitbaş Veli gibi Allah dostlarını daha çok anlatmalı ve anlamalıyız” dedi.

Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke’ nin konuşmacı olarak katıldığı Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında, Yiğitbaşı Veli anıldı.

KAYMAKAM GENEL DE KONFERANSA KATILDI

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç, Başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Yiğitbaşı Vakfı olarak yaptıkları tüm projelere destek olan Şehzadeler Belediyesine teşekkür eden Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız “Düzenlemiş olduğumuz bu güzel programımıza teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu gün inşallah Allah dostunu değişik yönleriyle tanımak ve anlamak istiyoruz. Bu noktada bizleri kırmayıp Manisa’ ya gelen değerli hocalarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz tüm programlarımızda bizlere destek olan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“YİĞİTBAŞ VELİ GİBİ ALLAH DOSTLARINI ANLATMALI VE ANLAMALIYIZ”

Şehzadeler Belediyesi olarak 13 adet kültür yayını bastırdıklarını ifade eden Başkan Çelik 1 numaralı eserin Yiğitbaş Veli Hazretlerinin hayatını anlatan kitap olduğunu vurguladı. Şehzadeler Belediyesi olarak Yiğitbaş Camisinin çevre düzenlemesini de yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik “Yeryüzünde her geçen gün daha fazla Yiğitbaşı Veli ve onun gibi Allah dostları, anmaya ve anlamaya ihtiyacı vardır. Yeryüzünün dört bir yanında akan kan ve gözyaşı, insan, insanın kurdudur felsefesiyle kapitalist felsefeyle birleştirilen insanlar, devletler ve onların yöneticileri sebebi ile oluyor.  Oysaki bizim medeniyetimizde nasıl adalet yeryüzüne hâkim olduysa, bunun yeniden tesisi öncelikle Yiğitbaş Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi hazretleri gibi Allah dostlarını bizlerin anlatması ve insanlığa anlatmasıyla çözülecektir. Böylesine güzel bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KATILIMCILARA BİLGİLER VERİLDİ

Konuşmaların ardından sırasıyla kürsüye gelen konuşmacılar İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Manisa’nın manevi mimarı olan Yiğitbaşı Veli’nin hayatını ve hayat felsefesini içeren konularda katılımcılara bilgiler verdiler. Haber Merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve manisadenge.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.