BABACAN: ORTA DİREK YIKILDI

DEVA lideri Ali Babacan büyük coşkuyla karşılandığı Denizli mitinginde orta direğin yıkıldığını, çiftçinin kan ağladığını, ancak bu durumu 6 ayda düzelteceklerini söyledi. Babacan’ın Denizli’deki mitingine DEVA Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, parti yöneticileri ve birçok partili katılım sağladı.

BABACAN: ORTA DİREK YIKILDI
banner87

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli'de düzenlediği mitingde büyük coşkuyla karşılandı. 7 bin kişinin katıldığı mitingde DEVA lideri Babacan, Türkiye’nin sıkıntı içinde olduğunu belirtti.

BABACAN İNSANLARIN SIKINTISINA DİKKAT ÇEKTİ

Bu ülkenin insanlarının çektiği sıkıntılara, yokluğa, yoksulluğa, haksızlığa, adaletsizliğe, çiftçinin mağdur edilmesine, Kale’deki biber, Beyağaç’taki tütün, Honaz’daki kiraz, Güney’deki kekik, Tavas’taki çekirdek, Çivril’deki elma üreticisinin zararına satış yapmasına, tarlada 3 lira olan Çivril şeftalisinin pazarda 25 liraya satılmasına, Tavas-Avdan’da köylünün toprağının gasp edilmesine, tarımın kömür madenciliğiyle bitirilmesine itirazları olduğunu ifade etti.

“MAAŞLAR ENFLASYON KARŞISINDA ERİDİ”

Babacan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diplomaların çoğu artık işe yaramıyor. Bu nedenle gençler arzu ettikleri türden bir iş bulmakta zorlanıyor. Biliyoruz, son yıllarda çalışanlarımızın da, emeklilerimizin de maaşları enflasyon karşısında eridi gitti. Bakmayın, bu hükümet kulağını altına alıp yatıyor. İşçilerin de, memurların da, emeklilerin de eline geçen para pul oldu. İşte biz bu ekonomik kriz iklimini 6 ayda ortadan kaldıracağız. Enflasyonu da en geç ikinci yılın sonunda tek haneye düşüreceğiz, dikkat edin, süre veriyorum, zaman söylüyorum, orta direği yeniden inşa etmek, bizim boynumuzun borcu.”

BAŞKAN TUNÇDİREK DE MİTİNGE KATILDI

Denizli mitingine Manisa'dan da İl Başkanı Cansın Tunçdirek, parti yöneticileri ve çok sayıda partili otobüslerle giderek katılım sağladı, Tunçdirek, "Meydanlar gösteriyor ki halkımız Babacan'ı istiyor ve bekliyor, seçim yaklaştıkça kendini gizleyenler de ortaya çıkacak, gerçek ilgi çok daha fazla" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94