banner83

BAŞKAN CEMAL KUTLAR: BİZ SIRÇA KÖŞKLERDE SİYASET YAPMIYORUZ

ETV ekranlarından canlı olarak yayınlanan Gündem Özel programının bu haftaki konuğu MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar oldu.

BAŞKAN CEMAL KUTLAR: BİZ SIRÇA KÖŞKLERDE SİYASET YAPMIYORUZ
banner87

Belgin Koçak'ın sunumuyla ekranlara gelen Gündem Özel programına konuk olan MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar; Manisa gündemi, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Manisa'daki mitingi ve seçim gibi konuları ele aldı.

“DERTLERE DERMAN OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kutlar, "MHP Yunusemre İlçe teşkilatı olarak bir amacımız var. O da halkımıza hizmet etmektir. Liderimiz sayın Devlet Bahçeli'nin çizdiği yol doğrultusunda ilerliyoruz. Muhtarlarımızla, STK'larla ve oda başkanlarımızla devamlı iletişim halindeyiz. Cumhur İttifakı olarak da AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz'le de devamlı görüşüyoruz. Halkımızın dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın bir derdi olduğu zaman var gücümüzle çare olmaya çalışıyoruz. Yunusemreli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumu hissettiriyoruz. Biz siyaseti koltuktan güç alan değil koltuğa güç veren olarak yapıyoruz. 2009 yılından beri siyasetin içerisinde bulunuyorum. Daha önceden İl Başkan Yardımcılığı ve Şehzadeler İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Geniş bir yönetimimiz var. Yunusemre tarımda gelişen bir yer olduğu için tarım komisyonunu oluşturduk. Manisa sanayisiyle çığır atlamış bir durumda. Bu konu ile alakalı bir komisyonumuzda var. Başarılı olduğumuzu da düşünüyoruz." dedi.

“YUMRUKAYA'NIN KATILMASI BİZİ MUTLU ETTİ”

Kahvaltı organizasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Kutlar, "22 Ekim 2022 tarihinde MHP Yunusemre İlçe teşkilatı olarak bir kahvaltı organize ettik. 500 kişilik bir kahvaltı planladık ama yaklaşık olarak 800 kişi katıldı. Muhtarlarımız yüzde 95 oranında bir katılım gösterdi. ETV Yönetim Kurulu başkanı Erdinç Yumrukaya'nın da katılması bizi ayrıca mutlu etti. O kahvaltıda güzel bir hava yakaladık. Biz bu organizasyonu kantara çıktık ve başarılı olduk diye yorumladık." ifadesine yer verdi.

“MAHŞERİ BİR KALABALIK VARDI”

Kutlar, "Bir gün sonra liderimiz Devlet Bahçeli de Manisa'ya geldi. 17 ilçe ve il teşkilatı olarak tartıldığımız bir gündü. Mahşeri bir kalabalık vardı. Emniyetten alınan bilgiye göre, 63 bin kişinin mitinge katıldığı söyleniyor. Yoğun ve coşkulu bir katılım oldu. MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner'e de teşekkürlerimizi iletiyorum. Bizi çok güzel bir şekilde organize etti. Liderimizi ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Bizim siyasete bakışımız liderimizin çizdiği doğrultudadır. CHP lideri Kılıçdaroğlu; Amerika'ya, Almanya'ya ve İngiltere'ye gidiyor. Kendisi buralara mı aday olacak? Kılıçdaroğlu, milletimizin itibarını düşürmeye çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok yanlış. Türk milleti bu duruma sandıkta çok ağır bir şekilde cevabını verecektir. Bizler itibarımız için yaşayan insanlarız. Bizim yaptığımız hizmetleri onlar hayal bile edemez. Onları biz kendimize rakip olarak görmüyoruz." dedi.

“BİZ KALPLERE DOKUNUYORUZ”

MHP’nin içinde bir iç çekişme olmadığını vurgulayan Kutlar, "Biz halkımıza güveniyoruz. Halkımız da bize güveniyor. Manisa'da bir gönül anketi yapsak Cumhur İttifakı birinci çıkar. Biz herkesle iletişim halindeyiz. Biz Sırça köşklerde siyaset yapmıyoruz. Bizim bakış açımız ülkücü ülkücünün öz kardeşidir. Kendi içimizde bir çekişmemiz yok. Her geçen gün oyumuzu artırarak yolumuza devam etmekteyiz çünkü biz kalplere dokunuyoruz. CHP içindeki çekişmeyi neden kimse konuşmuyor? Asıl CHP içerisinde bir çekişme var." açıklamasında bulundu.

“ÇİFTÇİLİK ÜSTÜ AÇIK BİR FABRİKADIR”

Çiftçilik ve hayvancılığın zor bir meslek olduğunu açıklayan Kutlar, "Mazota, gübreye gelen zamları dosyalayıp Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay'a gönderiyoruz. Üzüm olarak bir maliyet hesabı çıkardık. Çiftçi ürününü hasat ettiği zaman para kazandığını anlayacak. Biber, domates ve mısır üreticisi hasattan memnun kaldı. Kötü hava şartları nedeniyle üzüm üreticisi sıkıntı yaşadı. Çiftçilik üstü açık bir fabrikadır. Devletimiz güçlü bir devlet. Tüm desteklerde yüzde 150-200 oranında bir artış var. Hayvancılık ve çiftçilik gerçekten çok zor bir iş." ifadesinde bulundu.

“TİTREYEREK KENDİMİZE GELDİK”

Cumhur İttifakı’nın adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyleyen Kutlar, "MHP; esnafın, çiftçinin, sanayicinin ve vatandaşlarının yanındadır. Yerel siyasetçi olarak insanların dertlerine derman olmak bizim en büyük amacımız. Cumhur İttifakı olarak bizim adayımız bellidir. Cumhur İttifakı olarak bunu halkımıza anlatıyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra ülke olarak titreyerek kendimize geldik." açıklamasında bulundu.

“TÜM DÜNYADA BİR SORUN VAR”

Bu yıl tüm dünyanın ekonomik bir sıkıntı yaşadığını ifade eden Kutlar, "Senelerdir aldığımız ürünün fiyatı aşağı yukarı aynıdır. Ancak bu yıl tüm dünyada bir sorun var. Devlet düşmanı ve fitneci grubun algısı sonucu bazı üreticiler bu duruma aldandı. Çiftçilerde bir huzursuzluk olduğunu düşünmüyorum. Tarım Fuarı'nda şu an çiftçi istese de traktör bulamıyor. Girdi maliyetlerinin yükseldiği bir doğru ama üreticinin sattığı ürünün fiyatı da yükseldi. Sergi zamanı takım elbise giyip gitmekle bu işler olmaz. Gübre, tarlaya atılırken neredeydiniz?" dedi.

“GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

MHP’nin teşkilatlanmasına vurgu yapan Kutlar, "Bizler sadece çiftçiye öneri sunabiliriz. Biz üreticiye 'Bu sene domates ekme' diyemeyiz. Bir ara pamuk üretimi azdı ama şu an onun da üretimi arttı. Üzümün üretimi ile ilgili biraz sıkıntımız var. Biz her çalışmamızı istişare ile yapıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'nin en önemli unsurlarından biri de teşkilatçılığıdır. MHP, Manisa için yükselen bir yıldız değildir çünkü biz her zaman bir yıldızdık. Gelecek seçim için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Cumhur İttifakı olarak da Manisa'ya yine mührümüzü vuracağız. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışı içerisindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

“ÇİFTÇİLERİMİZ RAHATLIKLA RANDEVU ALABİLİYOR”

Çiftçilerin TMO’dan randevu alabildiğini söyleyen Kutlar, "Üzüm alımında randevu sisteminde bir çökme meydana geldi. Şu anda çiftçilerimiz rahatlıkla randevu alabiliyor. Çok rutubetli olan üzümler dışında TMO üzümleri çiftçilerden alıyor. Türkiye Cumhuriyeti tüm vatandaşların derdine çözecek bilecek güçte bir devlettir." diyerek sözlerine son verdi

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.