BAŞKAN ERYILMAZ: “TÜİK BAŞKA BİR ÜLKENİN VERİLERİNE Mİ BAKIYOR?”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, TÜİK tarafından açıklanan şubat ayı işsizlik rakamlarını değerlendirdi. Başkan Eryılmaz, “TÜİK’in enflasyon verilerinde olduğu gibi, işsizlik verilerinde de başka bir ülkenin istatistiklerine baktığını düşünüyorum. TÜİK, Türkiye’nin değil de başka bir ülkenin kurumu mu?” dedi.

BAŞKAN ERYILMAZ:  “TÜİK BAŞKA BİR ÜLKENİN VERİLERİNE Mİ BAKIYOR?”
banner87

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, TÜİK’in işsizlik verilerini gerçekçi bulmadığını belirtti. İYİ Partili Eryılmaz, “Türkiye, çok uzun bir zamandır ekonomik kriz içerisinde. İktidar bu krizi ne kadar reddetmeye çalışsa da çarşıya, pazara, markete giden vatandaşlarımız bu gerçeklikle her gün yüzleşiyor. Üniversite mezunu gençlerimiz, ülkelerinde kendi mesleklerini icra etmek yerine Avrupa’ya gidip garson olmaya çalışıyor. Milyonlarca gencimiz işsizlikle boğuşuyor. Aylarca iş arayan gençlerimiz, bir süre sonra iş aramaktan vazgeçip evlerinde oturmak zorunda kalıyor. Tüm bu gerçeklik ortadayken, TÜİK hala daha veri gizliyor, doğru ölçüm yapmıyor” dedi.

“YALAN VERİLERE TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI”

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “TÜİK, enflasyonda olduğu gibi işsizlikte de gerçekleri açıklamıyor. Artık TÜİK’in başka bir ülkenin istatistiklerine baktığını düşünüyorum. TÜİK, Türkiye’nin değil de, başka bir ülkenin kurumu mu? Vatandaşlarımız işsizlikten kıvranırken, yatağa aç girerken, bu verileri açıklayıp halkı kandırmaya çalışmaktan utanmıyor musunuz? Türkiye’de her kurum, iktidarın bir kolu gibi davranıyor. Artık yeter, yalan verilere tahammülümüz kalmadı. Bu millet, sizi de, yalan istatistiklerinizi de yapılacak olan ilk seçimde sandığa gömecek ve Türkiye, İYİ Parti iktidarıyla birlikte liyakatli kadrolara kavuşacak”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94