banner83

CHP'Lİ BAŞEVİRGEN'DEN İNTİBAK DÜZENLEMESİ ÇAĞRISI

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen meclis genel kurulunda açlık sınırının altında yaşayan milyonlarca emeklinin, eşit prim ve gün sayısına rağmen emekli oldukları yıla göre alınan emekli maaşlarındaki farkın düzenlenmesi için iktidara çağrı yaptı.

CHP'Lİ BAŞEVİRGEN'DEN İNTİBAK DÜZENLEMESİ ÇAĞRISI
banner87

CHP'li Başevirgen, 1999 öncesi emekli olan bir kişinin yaklaşık 6 bin lira maaş alırken, aynı şartlarda ve 2000 senesi sonrası emekli olan bir emeklinin 3.500 TL maaş aldığını söyledi.

"EMEKLİLER İNTİBAK YASASININ ÇIKMASINI BEKLİYOR"

CHP’li Başevirgen, "2000 yılı öncesi emekliler için yapılan intibak düzenlemesinin, 2000 yılı sonrası emekli olanlar için de yapılması gerekiyor. Ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle 3.500 lira ile yaşamak neredeyse imkansız. Eski ile yeni arasındaki adaletsizliği giderecek, taban ve tavan aylıklar arasındaki makası daraltacak bir düzenlemenin yapılması şart. İktidara, bir kez daha sesleniyoruz. İntibak düzenlemesi bir an önce yapılmalı, aylık bağlama oranı yükseltilmeli ve en düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine çıkarılmalıdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necdet enli
Necdet enli - 4 hafta Önce

Gönülden teşekkür ederim bu konuyu gündeme getirdiğimiz için ben ve benim gibi emeklinin kanayan büyük bir yarasıdır lütfen bu konuyu gündemde tutarsınız seviniriz saygılar

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94