ENGELLERİ AŞAN BAŞARISININ HİKAYESİNİ MERKEZ EFENDİ OKULUNDA ÖĞRENCİLERE AKTARDI

TAR sendromlu olarak dünyaya gelen bedensel engelli milli yüzücü Sefa Yurtkölesi, Merkez Efendi Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Yurtkölesi, sporda başarılı olmanın ayrıntılarını Şehzadeler ilçesinde bulunan Merkez Efendi Ortaokulu Örnek ve Öncü Şahsiyetler Kulübü öğrencilerine verdiği konferansla paylaştı.

ENGELLERİ AŞAN BAŞARISININ HİKAYESİNİ MERKEZ EFENDİ OKULUNDA ÖĞRENCİLERE AKTARDI
banner87
Şampiyon Yurtkölesi, 6 yıl önce beden eğitimi öğretmenlerinin teşvikiyle başladığı yüzme sporunda elde ettiği Türkiye şampiyonluğu ile serbest, sırt, kelebek ve kurbağastili kulvarlarında kazandığı 4 altın madalya sonrasında milli takım kampına davet edilmesi ile devam eden spordaki başarısının ayrıntılarını Şehzadeler ilçesinde bulunan Merkez Efendi Ortaokulu Örnek ve Öncü Şahsiyetler Kulübü öğrencilerine verdiği konferansla paylaştı. Merkez Efendi Ortaokulu Müdürü Cemil Arbilen, Örnek ve Öncü Şahsiyetler Kulübü Danışman Öğretmenleri Aysel Pamuk’ un daveti üzerine okulda öğrencilerle buluşan Yurtkölesi, konferansta; başarının engel tanımadığını ve çok çalışmaktan geçtiğini vurgu yaptı.  2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na hazırlanan Yurtkölesi, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü havuzundaki aralıksız sürdürdüğü antrenmanları ileyüzme sporunda elde ettiği başarılarla engelleri aştığını ve bundan sonraki tek hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’ye altın madalya kazandırmak olduğunu söyledi. 
İŞİN SIRRI; SEVGİ, İNANÇ,KARARLILIK
Yurtkölesi, aşılamayacak gibi görünen engelleri, başarıya olan inancıyla ve kararlılıkla çalışarak aştığını ifade ederek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Yurtkölesi; ‘Yaptığınız işi seveceksiniz ve güzel yapacaksınız. Sevdiğiniz zaman zaten bazı şeyler peş peşe geliyor. Ben de lise okurken beden eğitimi öğretmenimin aracılığı ile yüzme ile tanıştım. 2 aylık kısa bir çalışmanın ardından Türkiye şampiyonu oldum. 4 kulvarda 4 altın madalya alınca milli takım kampına davet edildim. Daha sonra Kıtalararası Yüzme Şampiyonası'na gittiğim zaman ülkemize bronz madalya kazandırdım. Manisa’ya da uluslararası madalya getiren ilk ve tek bedensel engelli sporcuyum” diye konuştu.
MÜDÜR ARBİLEN TEŞEKKÜR ETTİ
 Konferans sonrasında Merkez Efendi Ortaokulu Müdürü Cemil Arbilen, şampiyon sporcu Sefa Yurtkölesi’ ni okullarında ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, ‘Milli gururumuza, gösterdiği üstün çalışma azmi ile inanarak her türlü işin üstesinden rahatlıkla gelinebileceğinin iyi bir örneği olan çarpıcı ve başarılı hayat hikayesini öğrencileriyle paylaştığı için teşekkür ederiz’ diye konuştu ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda kendisine başarılar diledi. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 3 yıl Önce

Sefa Bey e tebrikler, başarısının devamını dileriz.
Öğrencilerin hayatına olumlu yönde etki edecek azmi nedeniyle bu çalışma için okul yönetimini ayrıca kutlarım

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Engelinden dolayı kabuğuna çekilen insanlara daha duyarlı ve farklılıklara saygılı ve yardımsever bir neslin yetişmesi için buna benzer faaliyetlerin daha sık yapılması gerekiyor.
Aferin çocuklara ve öğretmenlerine

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94