ERDOĞAN AKATMACI YENİDEN BAŞKAN

ERDOĞAN AKATMACI YENİDEN BAŞKAN
banner87

Manisa S.S.155 Nolu Şehir içi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi genel kurulunda mevcut başkan Erdoğan Akatmacı yeniden başkanlığa seçildi. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesisi’nde yapılan genel kurulda mevcut başkan Erdoğan Akatmacı ile Engin Sinarer yarıştı. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Nolu Şehir içi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı, pandemi nedeniyle kongrenin ertelendiğini ifade ederek, Berat Kandilinde bu kongrenin yapılmasının hayırlı olduğunu söyledi ve genel kurulun halk otobüsleri şoförlerine, Manisa’ya hayırlı olmasını diledi. Yolcu sayısının 30 binlere düştüğünü kaydeden Akatmacı, “İnsanlar salgından korktuğu için otobüse binmiyor, kahveye gitmiyor. Bugüne kadar Manisa halkını taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz” dedi. 

Başkan adayı Engin Sinarer ise, “Pandemi döneminde yolcu servis araçlarına, taksiye kaçtı. Şoförlerimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç, seçimin hayırlı olmasını diledi. Pandemi döneminde şoför esnafının zorlu bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, özellikle Şehiriçi toplu taşıma araçlarının çalışarak zarar ettiğini kaydetti. Karaağaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgın döneminde sanayide üretimin devam etmesi için izin vermesinin ardından Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin üretime devam etmesiyle nakliyeci sektörünün, taşıyıcı esnafının para kazanarak evine ekmek götürdüğünü belirtti. Başkan Karaağaç, “Ama toplu taşıma araçları bu süreçte çalışarak zarar etti. Yolcu binmedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız bu zorlu süreçte destek verdi. Manisa genelinde 800 tane toplu taşıma aracı var. Bu araçlara akaryakıt desteği verdi. Çalışma ruhsatı başkanımız sayesinde ödenmedi” diye konuştu.

Başkan Karaağaç, iki adayı sahneye çıkararak ellerini havaya kaldırdı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. 168 üyeden 156’ü oy kullandı. Erdoğan Akatmacı, 98 oyla yeniden başkan seçilirken, Engin Sinarer ise 58 oyda kaldı.

Erdoğan Akatmacı başkanlığındaki kooperatifin yönetim kurulu asil üyelerde Erol Ermehan, Rasim Toğrul yedeklerde Murat Arı, Ömer Yıldız, Oktay Ferliol, Denetim asil üyelerde Orhan Öz, Gürcan Aslan, yedeklerde Ümit Yıldız ve Akın Seçkin yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94