ERDOĞAN TALİMATI VERDİ! TARIM KREDİ MARKETLERİNDE İNDİRİM BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne indirim talimatı verdi. 30-40 çeşit üründe süratle indirime gidileceğini belirten Erdoğan, koyun-kuzu etinin yüzde 25 indirimle, büyükbaş hayvan etinin de yüzde 30-35 gibi bir indirimle satılacağını açıkladı. İndirimli fiyatlar 15 Ağustos'tan itibaren uygulanacak.

ERDOĞAN TALİMATI VERDİ! TARIM KREDİ MARKETLERİNDE İNDİRİM BAŞLIYOR
banner87

İndirim konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği mesajın ardından, www.benalifellagbeton.com, www.benalifellagbeton.com, yeni fiyat etiketleriyle ilgili tarih belli oldu. Tarım Kredi, marketlerinde 30’un üzerinde temel tüketim ürününde 15 Ağustos Pazartesi itibarıyla indirimli fiyat uygulamasına geçileceğini duyurdu. İndirim uygulanacak ürünler Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesinde 1300 market bulunuyor.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER

Söz konusu marketlerde indirim uygulanacak ürünler, şu şekilde sıralandı: "Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi." Et ürünlerindeki indirimler ayrıca duyurulacak Et ürünlerinde ise Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde ivedilikle, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu ayrıca yapılacak.

ERDOĞAN: “KAR AMACIYLA ÇALIŞMAYACAKSIN, VATANDAŞIMI KORUYACAKSIN”

Sadece et ürünlerinde değil farklı ürünlerde de indirim yapılacağını ifade eden Erdoğan, şunları söylemişti: "Tarım Kredi, şeker, buğday, un, zeytinyağı, ayçiçeği yağı gibi diğer ürünlerinde, özellikle 30-40 çeşit üründe de süratle indirime gidecek. Talimatımız şu, sen kâr amacıyla çalışmayacaksın sadece başa baş noktasında benim vatandaşımı koruyacaksın. Şimdi Tarım Kredi Kooperatifi de bu amaçla çalışmalarını hızlandıracak."

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94