banner83

FOTOĞRAF RUHA DOKUNMALI

Manisa’nın tarihi dokusuyla dikkat çeken Kabak Tekkesi’nde, sunum ve söyleşi gerçekleştiren Fotoğraf Sanatçısı Melih Sular, tecrübelerini fotoğraf severlere aktardı. Sular, fotoğrafın ruha dokunduğu anda anlam ifade edeceğini dile getirdi.

FOTOĞRAF RUHA DOKUNMALI
banner87
“Ustalarla Söyleşi” adı altında her ay bir fotoğraf sanatçısını Manisalılarla buluşturan Manisa Fotoğraf Derneği (MAFOD), Ocak ayı konuğu olarak Fotoğraf Sanatçısı Melih Sular’ı ağırladı. Kabak Tekkesi’nde gerçekleştirilen sunuma, dernek üyeleri ve fotoğraf severler katıldı. "Zaman Tüneli, Ayasofya'nın Işıkları, Saatçi Mikail ve Plakçı Ahmet" fotoğraf gösterileri fotoğraf severler tarafından beğeniyle izlendi. Baba mesleğinden dolayı kendisinde fotoğraf aşkı doğduğunu kaydeden Fotoğraf Sanatçısı Melih Sular, “Fotoğraf hikâyem aslında yazıyla başladı, çok yazardım. Şiiri çok severim, evde bir şiir kütüphanem vardır. Onu belki kimse görmez ama çektiğim fotoğrafların altında benim için hep şiir vardır. Şiir yazdım diye gidip onun fotoğrafını çekmedim ama yazdığım şiirlerin çoğu yıllar sonra çektiğim fotoğraflarda hayat buldu. Mesela müze haline dönüştürülen Sinop Cezaevinde çektiğim bir kareyi, başka bir yerde çektiğim kareyle birleştirerek yıllar önce yazmış olduğum bir şiirin fotoğrafına dönüştürdüm” şeklinde konuştu.Sunum sonrasında, fotoğraf severlerin sorularını cevaplayan Sular, misafirperverliklerinden dolayı dernek yetkililerine teşekkür etti.

MAFOD TARAFINDAN PLAKET VERİLDİ
Programda, sunumlarıyla geceye katkı sağlayan Fotoğraf Sanatçısı Melih Sular’a MAFOD tarafından hazırlanan plaket takdim edildi. Manisa Fotoğraf Derneği Başkanı Nazmi Çaykara, "Bizi birbirimize bağlayan bu bağın daimi olmasını diliyorum” dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94