HASTAYI SIRTINDA TAŞIYAN AMBULANS ŞOFÖRÜ

112 Acil Servis ambulans şoförü Çetin Karamanlar, diyabet hastalığı nedeniyle iki bacağı diz üzerinden kesilen bir hastayı, evinin bulunduğu sokak alt yapı çalışması nedeniyle kapalı ve çamurlu olduğu için yaklaşık 500 metre sırtında taşıyarak evine ulaştırdı

HASTAYI SIRTINDA TAŞIYAN AMBULANS ŞOFÖRÜ
banner87


Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, ambulans şoförü Çetin Karamanlar, Saruhanlı Devlet Hastanesi'nden aldığı diyabet hastası 70 yaşındaki Muzaffer Tumlu'yu,  Şehzadeler İlçesi Selimşahlar Mahallesi'ndeki evine götürmek için yola çıktı. Tedavisi sonrası iki bacağı diz üzerinden kesilen Tumlu'nun yaşadığı evin sokağına gelindiğinde, alt yapı çalışması nedeniyle yolun kapalı ve çamur olması nedeniyle ambulans giremedi. Bunun üzerine Karamanlar, Tumlu'yu yaklaşık 500 metre sırtında taşıyarak evine ulaştırdı. Bu sırada ambulanstaki paramedikler de Tumlu'nun refakatçi olarak yanında bulunan eşine yardımcı oldu.



“HASTAYI YOLDA BIRAKAMAZDIM”
Ambulans görevlileri olarak, bu tür olaylarla zaman zaman karşılaştıklarını belirten Karamanlar, "Bu bizim insanlık görevimiz. Yapacak başka bir şey yok. Hastayı yolda bırakamazdım. Sırtıma alıp, taşıdım" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94