banner83

MANİSA'NIN ÖRNEK PROJESİ; 'KATI ATIK BERTARAF TESİSİ'

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’nin en büyük çevreci yatırım olma özelliğini taşıyan Uzunburan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne çevre illerden yapılan inceleme gezileri devam ediyor. Türkiye’ye örnek olan tesisi son olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi inceleyerek bilgi aldı. 

MANİSA'NIN ÖRNEK PROJESİ; 'KATI ATIK BERTARAF TESİSİ'
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehrin 40 yıllık kanayan yarası olan vahşi depolama sorununu ortadan kaldıran çevreci yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, özelliğiyle çevre illere örnek olmaya devam ediyor. Tesise son olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran ve ekibi ziyarette bulunarak, tesiste incelemelerde bulundu. İnceleme ziyaretinde, Kapukıran’a Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım eşlik ederek tesis hakkında teknik bilgilendirmede bulundu. 440 dönümlük alan üzerine inşa edilen çevreci tesisin teknik özelliği ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, tesisin büyüklüğü ve yatırımı açısından çok önemli bir çevreci yatırım olduğunu belirterek, Manisa Büyükşehir Belediyesine yatırımlarının devam etmesi için başarı dileklerini iletti. Aynı zamanda örnek tesis Turgutlu Katı Atık Transfer İstasyonu yetkilileri tarafından da incelenerek, çalışmalar hakkında bilgi alındı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
efe
efe - 5 yıl Önce

Manisanın çöplerinden elektrik üretmeliyiz.Çünkü Manisa da bunu karşılayacak kadar çöp çıkmaktadır.Hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkısı olur.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94