MANİSALI GENÇLER ÇANAKKALE'DE KIYAMA DURDU

MANİSALI GENÇLER ÇANAKKALE'DE KIYAMA DURDU
banner87

Manisalı 100 genç Gençlik Haftası münasebetiyle Çanakkale'de kıyama durdu. Manisa’da lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik milli ve manevi tarihi konusunda farkındalık ve bilincini arttırmak amacıyla Şehzadeler İlçe Müftülüğü Koordinatörü ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 75.Yıl Gençlik Merkezi manevi rehberi İbrahim Gözcü, Paşaköy Ortaokulu Müdürü Osman Öztürk, Üniversite Sorumlusu Furkan Yorgun önderliğinde Çanakkale şehitliğine gezi düzenlendi. Gezi grubu kahvaltıdan sonra Şehitlikte ecdadın büyük mücadeleler verdiği Conkbayırı, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyaları, Alçıtepe köyü, Kilitbahir ve Siperleri rehberler eşliğinde ziyaret etti.
Ceddinin tarihteki en şanlı savaşlarından birini gerçekleştirmiş olduğu topraklara yaptıkları gezi esnasında öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin okumuş olduğu Kur'an tilaveti ve Yasin-i şeriflerin duası Üniversite SorumlusuFurkan Yorgun tarafından yapıldı. Dua ve tekbirlerden sonra öğrencilerimizin açmış olduğu devasa bayrak eşliğinde istiklal Marşı okundu.
Yorgun, “Gezinin organizasyonunda büyük emekleri olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk, 75.Yıl gençlik Merkezi Müdürü Ulaş Uçar, manevi rehber, öğretmen ve gönüllü gençlerimize gönülden teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94