banner83

MHP’Lİ AKÇAY’DAN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, fahiş fiyat uygulayan zincir marketlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MHP’li Akçay, “Küresel güçler dışarıdan saldırırken, yerli işbirlikçileri de içeriden saldırmaktadır." ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ AKÇAY’DAN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER
banner87

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile BİM Marketler zinciri arasındaki söz düellosuna MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay da katıldı.

“TÜRKİYE ZAYIFLATILMAK İSTENİYOR”

MHP’li Akçay, "Küresel güçler milli çıkarlarına sahip çıkan Türkiye’ye yönelik siyasi kuşatma ve ekonomik saldırılar yapmaktadır. Terörle, darbe girişimleriyle,  iç savaş senaryolarıyla, siyasi ve ekonomik operasyonlarla,  rejim tartışmalarıyla Türkiye zayıflatılmak isteniyor. Küresel güçler dışarıdan saldırırken, yerli işbirlikçileri de içeriden saldırmaktadır. Yerli işbirlikçiler, kaos ve kriz çıkartarak toplumda karamsarlık ve umutsuzluk oluşturmaya, ekonomik operasyonlar ve fahiş fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı kışkırtmaya çalışmaktadır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin önünü kesmeye çalışan küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin siyasal kuşatma ve ekonomik operasyonlarıyla mücadele etmektedir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli çeşitli tarihlerdeki açıklamalarıyla fahiş fiyat artışlarına dikkat çekmiştir.” ifadesinde bulundu.

“AKÇAY, BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

MHP’li Akçay, “Liderimiz 24 Mayıs 2022 tarihli Grup Toplantımızda ‘Gıda ürünlerinde fiyat artışlarının kontrolünün sağlanması gerektiğini, denetimlerin arttırılması, haksız kazanç sağlayanların deşifre edilmesi ve bedelinin ödetilmesi gerektiğini’ ifade etmiştir. Liderimiz 24 Mayıs 2022 tarihli Grup Toplantımızda “Fahiş fiyat artışlarının önünün arkasının dikkatle incelenmesi gerektiğini, FETÖ’cülerin ticaret hayatını zehirleyerek ekonomik istikrarın bozulması için sürekli arayış içinde olduklarını” söylemiştir. Liderimiz “FETÖ’cüler, sıcak para çeteleri, köksüz sermaye grupları, bunların yerli uzantıları, küresel tefeciler, ekonomik tetikçiler, Türkiye’nin ekonomik olarak köşeye sıkışması, milletimizin hayat pahalılığına gömülmesi amacıyla faaliyet içindedir.” demiştir. Liderimiz 22 Kasım 2022’de “Zincir marketlerde gün aşırı yapılan zamların toplumsal ve ekonomik huzurumuza tahammülsüzlük olduğunu, fırsatçıların üzerine gidilmesi, fiyat etiketlerini şişirenlerden adli ve idari olarak hesap sorulması gerektiğini” söylemiştir. Liderimiz 22 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızda “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisi titizlikle araştırılmalıdır. Milletimizin sırtına zam kamburu yerleştirmek isteyenler her yerde bizi karşılarında bulacaktır.” demiştir.” dedi.

“AYKAÇ HAK ETTİĞİ CEZAYI ALACAKTIR”

MHP’li Akçay, “Anlaşılan odur ki, Liderimizin açıklamaları yerine ulaşmış, BİM İcra Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan ve gözünü vatandaşlarımızın sofrasına diken spekülasyoncu Galip Aykaç maskesini düşürerek gerçek yüzünü göstermiştir. Galip Aykaç denen meczup, geçen hafta başkanı olduğu Gıda Perakendecileri Derneği’ni de arkasına almış ağzından salyalar saçarak tehdit ve hakaretler yağdırmıştır. Elindeki ekonomik gücü ülkesine ve milletine karşı kullanan, fahiş fiyat artışlarıyla vatandaşların kanını emen,fetö ağzıyla konuşarak Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Partimize istikamet çizmeye çalışan Galip Aykaç gibi meczuplar adalet karşısında er geç hak ettiği cezayı alacaktır.” açıklamasında bulundu.

“BEŞ MARKET KARTELLEŞME SUÇU İŞLEMİŞLERDİR”

MHP’li Akçay, “BİM’in de yer aldığı bazı süpermarketlerde; toptancı, nakliye zinciri, perakende zinciri, stok depoları ve marketler aynı sahiplik zincirindedir. Dolayısıyla kendileri üretmekte, kendileri nakletmekte, kendi dağıtmakta, kendileri stoklamakta, kendi mağazalarında satmaktadırlar. İçinde BİM’in de yer aldığı beş market zinciri bununla da yetinmemiş, marketler arasında bir ağ oluşturarak piyasa fiyatlarını istedikleri gibi belirleyerek kartelleşme suçu işlemişlerdir. Bu nedenle de 2,7 milyar TL ceza ödemişlerdir. Para cezaları bunları ıslah etmemiş. Fahiş fiyat uygulayanlara önce geçici kapatma cezası verilmeli, kamuoyuna teşhir edilmelidirler. Fahiş fiyat uygulamaya devam etmesi durumunda firmalar tamamen kapatılmalı, firma sahibine ceza yediği sektörde faaliyet yasağı getirilmelidir." diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2022, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 2 ay Önce

Küresel güçlerin yerli işbirlikçilerini bitiremediniz gitti. Olan biz garibanlara oluyor. Kimse bu yerli işbirlikçiler, kapat, el koy, sizden olanlara teslim edin. Yeter ki fakir garip guraba ezilmesin. Bu ne yaaa yıllardır aynı masalları dinlemekten bıktım. Sen iktidar ve oryağı yerinde, Fetö, PKK, DAEŞ, vs vs vs yerinde..... Olan yine bize yine bize........

Hasan Razlık
Hasan Razlık - 2 ay Önce

Devlet beyimiz ne diyorsa o

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.