ŞEHZADELER BELEDİYESİ MAYIS MECLİSİ YAPILDI

Şehzadeler Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. 22 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Başkan Çelik, belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ MAYIS MECLİSİ YAPILDI
banner87

Şehzadeler Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, dün Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Başkan Çelik,  belediyenin Nisan ayında yaptığı çalışma ve hizmetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

 MİLLET KÜTÜPHANESİ VE GENÇLİK MERKEZİ YÜKSELİYOR

Başkan Çelik şöyle konuştu; “Eski adliye lojmanları olarak bilinen Yarhasanlar Mahallesi’ndeki 1.453 m2’lik alanda,  16 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçireceğimiz Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi’nin temelini törenle attık. İnşaatımızı dün de şantiyeye giderek,  bizzat inceledim. Yapım çalışmaları takvimine uygun şekilde ilerliyor. Rabbim kazasız, belasız tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı nasip etsin.” 

SANCAKLIBOZKÖY PROJESİ HİZMETE AÇILDI

“Sancaklıbozköy Mahallesi’nde yaklaşık 2 milyon 500 bin TL maliyette hayata geçirdiğimiz Çok Amaçlı Salon,  Açık Düğün Salonu, Büfe Ve Çevre Düzenleme projesini de törenle hizmete açtık.  Proje içerisinde; 800 m2 Çok Amaçlı Salon, 1460 m2 Açık Düğün Salonu, 15 m2 Büfe, 1740 m2 Yürüyüş Alanı, 3 bin 750 m2 Otopark Alanı ve Piknik Alanları yer almaktadır. Şehrimize, Şehzadelerimize hayırlı, uğurlu olsun.”

TOKİ KONUTLARINDA HEDEF;  YIL SONUNDA TESLİM

“Yine Sancaklıbozköy Mahallemizde yapımı devam eden 400 konutluk TOKİ projesinde de inşaat süreci devam ediyor. AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Uğur Aydemir ile şantiyede incelemelerde bulunduk, örnek daireleri gezdik. Son derece güzel daireler yapılıyor. Yıl sonuna doğru konutların tamamlanarak, hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.”

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YIKIM ÇALIŞMALARI AY SONUNDA TAMAMLANACAK

“Manisa’mızın elli yıllık hayali olan,  5 mahallemizi kapsayan ve 365 dönümlük bir alanda hayata geçireceğimiz Kentsel Dönüşüm Projemizin birinci etabında yıkım çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar 450’nin üzerinde ev boşaltılarak belediyemize teslim edildi ve bunlardan 250’sinin yıkımı tamamlandı. Hafta sonu yıkım çalışmalarını bizzat inceleyerek, ekiplerimizden bilgi aldım. Hedefimiz bu ay sonu itibariyle bütün evleri yıkarak, gerekli düzenlemeleri yapmak ve molozları kaldırmak.  Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız bir taraftan ihale çalışmalarını sürdürüyor.  İnşallah ihale süreci tamamlandıktan sonra 605 konut ve 54 dükkanın inşaatına başlamış olacağız.”

SKATE PARK EYLÜLDE TAMAMLANACAK

“2. Anafartalar Mahallemizde 4 bin 700 metrekarelik bir alanda 3 milyon 100 bin TL’lik bir bedelle hayata geçireceğimiz Skate Park projemizin de yapımı devam ediyor. Parkımızı Eylül ayında tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

AŞEVİ PROJESİNDE SONA DOĞRU

“Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi işbirliğiyle hayata geçireceğimiz, günde 3 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek çıkarabilecek kapasiteye sahip Şehzadeler Aşevi’nin yapısal düzenlemeleri bitmek üzere.  İç donanımın kurulmasıyla ilgili çalışmalarımız da yapıp kısa zaman sonra hizmete açmayı planlıyoruz.” 

FETİH MESCİDİ RESTORASYONU BAŞLIYOR

“Manisa’nın fethinden sonra Saruhan bey tarafından yaptırılan Fetih Mescidi’nin restorasyonu için ihale gerçekleştirildi, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Şu anda şantiye kurma çalışmaları yapılıyor. Tamamlandıktan sonra restorasyon çalışmaları başlayacak.”

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ HAZİRANDA BİTECEK

“Kıran çiftlik mevkinde kuracağımız Güneş Enerji Santralimizin lisansını aldık, ihalesini yaptık ve yer teslimi gerçekleşti. Projenin Haziran ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. 1 megawatlık santralimizde üreteceğimiz enerji ile Şehzadeler Belediyesi olarak ayda 450 bin TL kar edeceğiz. İkinci lisansımızı da almak için müracaatımızı yaptık.  Her iki santralimiz de faaliyete geçtiğinde Şehzadeler Belediyesi olarak harcadığımız enerjinin büyük bir kısmını belediye olarak kendimiz üretmiş olacağız.”

İHALE HAZIRLIKLARI DEVAM EDEN PROJELER

Sarıalan, Sarıbeyler ve Gökbel Mahallelerimizdeki okullarımızın bahçesine,  hemşehrilerimizin kullanımı için çok amaçlı kullanım alanları yapacağız. Bu ay içerisinde bunların da ihalelerini yaparak,  çalışmalara başlayacağız.

Karayenice Mahallemizdeki 425- 426 nolu parsellerde 27 bin metrekarelik bir alanda hayata geçireceğimiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi projemiz için kurum görüşleri alınıyor.  Gelecek kurum görüşlerine istinaden ihalesine çıkacağız. Hedefimiz bu çalışmamaızı yılsonuna kadar tamamlamak. Çavuşoğlu Mahallemize kazandıracağımız Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık Binası ve Sağlık Evi Projemizin de bu ay içerisinde yeniden ihalesi yapılacak.” 

Başkan Çelik’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.  22 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken Haziran ayı meclis toplantısının 3 Haziran Cuma günü saat 17:00’da yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94