Ziçev İlk Kez Vekaletle Kurban Bağışı Alacak

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), vekaletle kurban kesimine başladığını duyurdu.

Ziçev İlk Kez Vekaletle Kurban Bağışı Alacak
banner87

ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş, zihinsel engelli çocukların eğitimlerinin verildiği ve bakımlarının yapıldığı ZİÇEV’de bu yıldan itibaren vekaletle kurban kesimine başladığını duyurdu. Okumuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV); 1982 yılında Ankara’da kurulmuş olup, Türkiye genelinde il ve ilçelerde açtığı 14 şubesiyle bugüne kadar on binlerce zihin ve beden engelli çocuk ve ailelerine eğitim, rehabilitasyon ve ayni-nakdi yardım hizmetlerinde bulunmuştur. Bakanlar Kurulu kararıyla Vergi Muafiyeti tanınan ve izin almadan yardım toplayabilen porno film ender Vakıflardan biridir. 39 yıldır, Ülkemizin zihinsel engelli yavrularına ve ailelerine, gönüllü olarak hizmet sunmakta olan ZİÇEV’in hizmet verdiği zihinsel ve bedensel engelli çocukların ailelerin birçoğu muhtaç aileler olup Zİ.EV bu ailelerinde yardımsıdır. Kuruluşundan bu yana tam gün özel eğitim hizmeti veren ZİÇEV’in Manisa Şubesinde olduğu gibi diğer tüm şubelerinde de eğitim almakta olan zihin ve bedensel engelli öğrenciler için öğle yemeği de verilmektedir. Ayrıca zihinsel engelli çocukların kaldığı yatılı bakım merkezlerinde engelli bireylerin tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu kapsamda ZİÇEV’de bu seneden itibaren her türlü yasal izin ve prosedürleri tamamlayarak, Noter huzurunda dini usullere uygun, veteriner kontrolünde Kurban Bayramı’nda Vekaletle Kurban Kesme kampanyası yaparak, toplanan etlerin dağıtımını gerçekleştirerek engelli çocuk ve ailelerimizin yüzünü gülümsetmek istiyoruz.”


KÜÇÜKBAŞ BİN 500 TL, BÜYÜKBAŞ HİSSESİ BİN 450 TL
ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş yaptığı açıklamada, Küçükbaş bin 500 TL, Büyükbaş hissesi bin 450 TL olarak belirlendiğini ifade ederek, “Bağışladığınız kurbanlar, noter huzurunda, dini usullere uygun olarak, kamera önünde ZİÇEV güvencesiyle kesilecektir” dedi.
KURBAN ETLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DAĞITILACAK VE EĞİTİM MERKEZLERİNDE KULLANILACAK
Kurban bağışı alındıktan sonra ve kurban kesildikten sonra olmak üzere iki defa hayırseverlere yapılan işlemler hakkında bilgi verileceğini belirten Okumuş, “Kurban etlerimizin bir kısmı dinlendirilerek bayram sonrasında şubelerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi velilerimize dağıtılacak, bir kısmı çocuklarımıza yapılan yemeklerde kullanılmak üzere soğuk hava depolarında muhafaza edilecektir. Kalan kısmı ise hemen tüketilemeyeceğinden kesim yapılan et kombinasında emanete bırakılacaktır. Yine etlerin bir kısmı, sürekli olarak yatılı faaliyetlerine devam eden yatılı bakım merkezlerimizde kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.-Özlem ŞAHİN
ZİÇEV’E BAĞIŞ NASIL YAPILIR?
ZİÇEV’e Vekaletle Kurban Bağışı yapmak isteyenler, ALO ZİÇEV’i arayarak tüm ayrıntıları öğrenebilir.
ALO ZİÇEV: 0549 100 05 10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94