MASKİ’den daha sağlıklı su için işbirliği

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Manisa’nın 17 ilçesine temin ettiği içme suyunun kalitesinin daha da arttırılması amacıyla ilçe personeline yönelik klor dezenfeksiyon toplantısı düzenlendi.MASKİ Genel...

MASKİ’den daha sağlıklı su için işbirliği
banner87

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Manisa’nın 17 ilçesine temin ettiği içme suyunun kalitesinin daha da arttırılması amacıyla ilçe personeline yönelik klor dezenfeksiyon toplantısı düzenlendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki vatandaşlara daha sağlıklı içme ve kullanma suyu ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından bir toplantı organize edilerek, ilçelerde görev yapan çalışanlara bilgilendirme gerçekleştirildi. Toplantıya MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, İçme Suyu Daire Başkanı Erdal Nohutçu, şube müdürleri, MASKİ ilçe şefleri ve görevli personel ile Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Dr. Bahri Dingil, Çevre Sağlığı Teknisyeni Binali Yıldız ve Gıda Mühendisi Halil Göver katıldı. Su Arıtma Kalite Şube Müdürlüğü yetkilileri ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından personele klorlama sistemi ve ölçümleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Toplantıda ayrıca, MASKİ’nin il genelindeki klorlama sistemlerinin otomatik sistemlerle dönüştürülmesinde son aşamaya gelindiği bilgisi de paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Kurumsal olarak hedefimiz, bir önceki günden bir adım daha ileri gitmektir. Bizden önceki dönemlerde tam olarak yerine getirilemeyenlere takılıp kalmak yerine, önümüze bakıp mevcut durumu daha üst standartlara nasıl taşırız diye çalışmamız gerekir. Bu amaçla diğer kurum ve kuruluşlarla da ortak çalışma yürüterek birlikte hareket ediyoruz. Bu anlamda İl Halk Sağlığı’na da işbirlikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Yaşamımızın en temel unsuru sudur. Sloganı ‘İşimiz su’ olan bir kurumun mensupları olarak suyun önemini elbette çok iyi biliyoruz. Suyun bu kadar kıymetli olduğu bir dönemde de onu korumak ve akılcı kullanılmasını sağlamak hepimizin görevidir. Biz de bu görevi en iyi ve verimli şekilde yerine getirmek için yoğun bir tempoyla çalışıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94