banner83

BAŞKAN AKIN ETV’YE KONUK OLDU

ETV ekranlarından canlı olarak yayınlanan, Belgin Koçak’ın sunumuyla seyircilerin karşısına gelen Objektif Bakış programının bu haftaki konuğu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın oldu.

BAŞKAN AKIN ETV’YE KONUK OLDU
banner87

Objektif Bakış programına konuk olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi’nin 2022 yılında yaptığı çalışmaları ve yeni yıl projelerini anlattı. Hizmetlerden, projelerden, yatırımlardan ve çalışmalardan bahseden Başkan Akın, 2023 yılının Turgutlu için daha iyi olacağını vurguladı.

BAŞKAN AKIN’DAN SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU

Başkan Akın, "İlçe belediyelerinin çok fazla cesaret edemediği bir eğitim merkezi kurduk. TURBEM'de hedeflediğimiz noktaya ulaştık. Bin 800 çocuğumuza eğitim verdik. Yüzde 93'lük bir yerleştirme oranıyla müthiş bir rakam ve başarı yakaladık. Gençlerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kadın basketbol ve kadın voleybol takımları kurduk. Altyapıda da 500'e yakın öğrencimiz oluştu. İlçemizde sosyal etkinliklere her geçen gün ağırlık vermeye devam ediyoruz. Konserler, hemşeri geceleri ve ata sporları organizasyonları düzenledik. Vatandaşlarımız tarafından da bu etkinliklere yoğun bir ilgi gösterildi. Sosyal belediyecilik ilkelerini yerine getirdiğimiz için oldukça mutluyuz." açıklamasında bulundu.

“ESNAFLARA KULAK VERDİK”

Başkan Akın, "Aşevi ve hayır merkezimizde bugün itibariyle 850 hemşerimizin evine sıcak yemek götürüyoruz. İhtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Zor geçen pandemi döneminde vatandaşlarımızın yanında olmak için var gücümüzle çalıştık. 20 bin ailemize yıl içerisinde erzak ve gıda yardımında bulunuyoruz. Yıl içerisinde de 3 bin ailemize yakacak odun desteğinde bulunduk. 39 mahallemize internet altyapısını götürdük. Asfaltladığımız ova yolları sonrası çiftçiler rahat bir nefes aldı. Sosyal bir belediye olarak her kesime dokunduk. 40 yıllık sorun olan Sanayi Projesi'ndeki asfalt sorununu çözdük. Esnafların isteklerine ve taleplerine kulak verdik. Gıda Çarşısı'ndaki esnaflarda üstyapının yenilenmesini istediler ve çalışmalarımızı gerçekleştirdik." dedi.

“BİRÇOK KAMULAŞTIRMA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Başkan Akın, "Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz. Çoğu projemizi hayata geçirdik ve geçirmeye devam edeceğiz. Projelerimizi hayata geçirirken geçmişten gelen çok büyük borçlarımız vardı. Borçları yavaş yavaş ödedik ve ekonomide bir denge sağladık. Turgutlu Belediyesi'ne ait olarak birçok kamulaştırma gerçekleştirdik. Beklediğimiz gelirleri elde ederek daha güzel hizmetleri ve yatırımları hayata geçirmek istiyoruz. 4 bine yakın vatandaşımızı iş sahibi yaptık. İnsanları iş sahibi yapmak, en çok gurur duyduğum projelerden biri." ifadesinde bulundu.

TURGUTLU’DA SPOR

Başkan Akın, "Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol takımımız 1. Lig'de mücadele ediyor. Bu sene biraz şanssız bir dönemden geçtik ve sporcularımız sakatlık yaşadı. Kötü durumda değiliz ama biraz iddiamızı kaybettik. Kadın voleybolda ise tamamen amatör bir ruhla yolumuza devam ediyoruz. Kendi çocuklarımızla bir yola çıktık. Dağcılık, satranç ve E spor gibi branşlarda da devam ediyoruz. E sporda ciddi ve güzel başarılarımız var. Turgutlu Belediyespor olarak her gün üstüne koyarak yolumuza bakıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

“MAMA ÜRETİM TESİSİ KURDUK”

Mama üretim tesisinin deneme sürecinde olduğunu açıklayan Başkan Akın, "Lokanta ve hayvan atıklarından üretilen bir mama üretim tesisi kurduk. Bu tesisimizde şu an için deneme testleri yapılıyor. Tam üretime geçilmedi, deneme sürecindeyiz sonra da lisans kısmına geçilecek. Hemşerilerimizin ve hayvanseverlerin verdiği tepkiler bizleri memnun etti. Vatandaşlar artık besinlerini çöpe atmıyorlar ve bize getiriyorlar. Özellikle vatandaşların getireceği bayat ekmekler bizler için çok önemli." açıklamasında bulundu.

“5 MİLYON 200 BİN TL CEZA YAZDIM”

Stadyum çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akın, "Yaklaşık 8 yıldan beri devam eden bir süreçten bahsediyoruz. Çok yavaş ilerleyen bir süreçti, biz geldikten sonra da pandeminin patlamasıyla inşaat durdu. Bu gecikmelerden dolayı müteahhit firmaya 5 milyon 200 bin lira gibi bir ceza yazdım. Bu cezalardan sonra çalışmalar hızlanmaya başladı. Firma kötü niyetli değil ama ülkenin ekonomik şartları yüzünden çalışmalar ağır ilerledi." açıklamasında bulundu.

“MAAŞ ÖDEMEKTE ZORLANACAĞIZ”

Asgari ücret zammı sonrası hükümetin ilçe belediyelerine destek vermesi gerektiğini söyleyen Başkan Akın, "Milli bayramlarımızı vatandaşların hak ettiği bir şekilde kutlamaya devam edeceğiz. Gençlerimizin enerjilerini ve heyecanlarını atacak alanlar oluşturmaya devam edeceğim. Asgari ücret zammını çok iyi bulmadık. Asgari ücretin bu ülkede yaşanabilir bir seviyede olması lazım. İşçi akıttığı emeğin ve terin hakkını alması gerekiyor. Biz artık maaş ödemekte oldukça zorlanıyoruz. Belediye gelirleri artırılmazsa maaş ödemekte daha da zorlanacağız. Kaynak yaratılarak ilçe belediyeleri biraz daha güçlendirilmeli. Buradan hükümete sesleniyoruz, ilçe belediye başkanlarını seslerini duysunlar." açıklamasında bulundu.

“ÇOK CİDDİ DESTEKLER VERDİK”

Üniversite öğrencilerine verdikleri destekleri söyleyen Başkan Akın, "Sınav dönemlerinde çocuklarımıza sabah çorbası veriyoruz. Turgutlu'da teknoloji fakültesi olduğu için çocuklarımızın projelerine çok ciddi destekler veriyoruz. Araba yapmaya çalışan çocuklarımız için sponsor olduk. Atatürk Kültür Merkezi'nde üniversite öğrencilerimiz için 2 tane dershanemiz var. Öğrenciler hem kütüphaneden hem de kurslarımızdan faydalanabiliyor." ifadesinde bulundu.

“GECE GÜNDÜZ SAHADAYIM”

Başkan Akın, "Gece gündüz demeden sahada çalışmaları takip ediyorum. Sorunları, hizmetleri, yatırımları ve çalışmaları kâğıda bakmadan anlatmaya devam edeceğim çünkü sahada olduğum için her şeye hâkimim. Bana verilmiş olan bu emanete ihanet etmeden görevimi sürdüreceğim. Ekibimle beraber Turgutlu halkının kölesi olmaya devam edeceğiz. Yetimin hakkını korudum ve korumaya devam edeceğim çünkü ben geride bir miras bırakacağım." diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 13:37
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.