Döviz Aşka Da Yansıdı

Döviz kurunun yükselmesi, hayatın her alanında olduğu gibi evlilik teklifi yapmaya hazırlanan damat adaylarının bütçelerine de yansıdı.

Döviz Aşka Da Yansıdı

Son zamanlarda döviz kurunun hareketliliği ile beraber vatandaşlarda ne yapacağını şaşırdı. Kimi vatandaşlar altınlarını bozdurma yoluna giderken kimi vatandaşlar ise altın fiyatlarının daha da yükseleceğini düşünerek altına yatırım yaptı. Döviz kurunun hareketliliğinin hayatın tüm alanına yansıdığı günlerde bir kötü haber de evlilik teklifi yapmaya hazırlanan damat adaylarına geldi. Pırlanta taşının yurt dışından döviz bazlı olarak geldiğini söyleyen kuyumcular, pırlantaya yüzde 15 oranında zam geldiğini doların yükselmesi ile beraber daha da yükseleceğini dile getirdi.

PIRLANTADA YÜZDE 15 FİYAT FARKI”

Döviz artışıyla birlikte değerli madenlerin fiyatlarında da yükselme olduğunu söyleyen Manisa Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Özşen, “Şu anda alıştan çok satış oluyor. Millet elindeki altınları TL’ye dönüştürüp yatırım yapmaya çalışıyor. Pırlantalarda da şu an fiyatlar yükseldi bunun sebebi ise taşların bize dolar bazlı olarak yurt dışından gelmesinden kaynaklı. Dolar yükselince pırlantanın fiyatı da yükseliyor ve müşteriyi de etkilemiş oluyor. Örneğin 2 bin TL’lik bir pırlanta ürününde şu an 200- 250 TL gibi bir office 2019 professionel plus lisans satin al yükselme söz konusu. Bu artışın yüzde 10’luk kısmı taşından yani doların yükselmesinden kaynaklıdır. Yüzde 5’lik kısmı ise altın fiyatının yükselmesinden kaynaklıdır. Pırlantada şuan yüzde 10 yüzde 15 kadar bir yükseliş söz konusu.” dedi.

DÖVİZ YÜKSELDİĞİ SÜRECE PIRLANTA DA YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK”

Doların artışı ile beraber pırlantadaki yükselişin devam edeceğini söyleyen Özşen, “Şu an kimse keyfi olarak pırlanta almıyor, pırlanta zaruri ihtiyaç durumunda. İnsanlar evlenme tekliflerinde mecburen pırlantanın fiyatına bakmadan alıyor, alımlar devam ediyor yine. Döviz yükseldiği sürece pırlanta da yükselmeye devam edecek. Sevdiğine aşkını ilan edecek eş adaylarının pırlantalarını şimdiden almasını tavsiye ederiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner95

banner94