banner83

KANALİZASYON AÇIKTAN AKIYOR

Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nin bir kısım kanalizasyonu açıktan akıyor. Yuntdağı'na giden yol kenarına akan kanalizasyon sularının çevreye kötü kokular yaydığını belirten vatandaşlar; bu alanların kapalı sisteme alınmasını istiyor.

KANALİZASYON AÇIKTAN AKIYOR
banner87

HABER
TURAN IŞIK
Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi’nde kanalizasyonun bir bölümü açıktan akınca çevreye kötü kokular yapılmaya başladı. Bağyolu ve Yuntdağı Bölgesi'ne giden yolun; benzin istasyonu yakınında açıktan akan kanalizasyon suları yol boyunca çevreye kötü kokular yayıyor.

KAPALI SİSTEME ALINMALI

Mahalle sakinleri ve işletmeciler “Muradiye’de Fen lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Jandarma karakoluna 100 metre ilerisindeki benzin istasyonuna bitişikte; açıktan akıtılan kanalizasyonun kokusu bizleri canımızdan bezdirdi. MASKİ’den bu dere yatağındaki kokudan kurtulmaları için Gediz Nehri'ne kadar olan bölümünü kapalı sistemle en azından yerleşim alanından uzaklaştırılmasını ve Gediz Nehri'ne akıtılmasını istiyoruz. Özellikle yaz sıcaklarında koku daha da artıyor, sineklerden duramıyoruz.” dediler.

 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94