banner83

“ÜLKE PARTİ DEVLETİ OLMAKTAN KURTULACAK”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in ziyaretlerine tepki gösterdi. AK Parti milletvekillerinin devletin gücüyle propaganda yaptığını söyleyen Bakırlıoğlu, hükümetlerin geçici olduğunu söyledi.

“ÜLKE PARTİ DEVLETİ OLMAKTAN KURTULACAK”
banner87

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in ilçe ziyaretlerine eleştiride bulundu. CHP’li Bakırlıoğlu, “Halkın içine yalnız çıkamayan AKP milletvekilleri valiler, kaymakamların, belediye başkanlarının kısacası devlet Erk’inin gücü ile propaganda yapıyorlar. Bunun son örneğini Kırkağaç ilçemizde yaşadık.” ifadesinde bulundu.

“KENDİLERİ DE YANLIŞIN FARKINDALAR”

CHP’li Bakırlıoğlu, “AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Belediye Başkanı İsmail Gedüz ve AKP ilçe başkanı ile birlikte Kırkağaç KYK Yurdunda öğrencilerle bir araya geldiğini sosyal medya hesaplarında gördük. Devleti temsil eden kaymakamların yasamayı temsil eden bir Milletvekilinin programına katılması, bir siyasi propagandaya dahil edilmesi doğru değildir. CHP olarak bizde yapsak doğru değildir. Aslında kendileri de yanlışın farkındalar.” açıklamasında bulundu.

“MİLLETVEKİLİ KAYMAKAMIN OLDUĞUNDAN BAHSETMİYOR”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Çünkü bu ziyaret kaymakamlığın resmi internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yer almıyor. Milletvekili heyette Kaymakamın olduğundan hiç bahsetmiyor. Maalesef bu yaşananlar ülkenin “parti devleti” haline getirildiğinin göstergesidir. Milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, toplumun değişik kesimleri ile bir araya gelebilir. Öğrencilerle de bir araya gelebilir. CHP Manisa Milletvekili olarak yurdu ziyaret etmek istediğimi belirttiğimde KYK yurt müdürümüz bizleri de ağırlamaktan memnun olacağını ifade etti.” açıklamasında bulundu.

“DEVLET İÇİN BÜYÜK ZAFİYETTİR”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Kırkağaç ilçe Başkanımız aracılığı ile öğrenci yurdunu birlikte ziyaret edelim teklifi götürdüğümüz AKP Milletvekiline eşlik eden Kırkağaç Kaymakamı bizimle birlikte yurda gidemeyeceğini bildirdi. Bizler valilerin, kaymakamların her partiye, her yurttaşa eşit mesafede durması gerektiğini söylüyoruz. Devlet adamı olmak bunu gerektirir. Ülkeyi parti devleti, kamu görevlilerini de parti hizmetkârı haline getirdiler. Bazı idareciler için bu normal olabilir fakat devlet için büyük zafiyettir.” ifadesinde bulundu.

“YATIRIMLAR İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUM”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Milletvekilleri illerindeki yatırımları projeleri takip edebilirler. Yeni projeler için çaba gösterebilirler. Ben de Milletvekili olduğum günden bu yana Manisa ve ilçelerindeki yatırımları takip ediyorum, aksayanları Meclis gündemine taşıyorum, dile getiriyorum. Yapılması gereken projeler için, yatırımlar için çaba gösteriyorum. Fakat bunun için devletin valisini, kaymakamını, müdürlerini siyasetimize alet etmiyoruz. Ve maalesef Manisa’da AKP milletvekilleri bunu ilk defa yapmıyorlar. Kamu kurum müdürlerini yanlarına alarak devletin projelerini sahipleniyorlar.” dedi.

“HÜKÜMETLER GELİP, GEÇİCİ”

CHP’li Bakırlıoğlu, “Daha önce yine AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, İlçe Yönetimi ve DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar, Bölge Muhtarları ve yönetim kurulu üyeleriyle ile birlikte Çamönü Gölet´i ve Gürdük Baraj alanında açıklamalarda bulunmuştu. AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur, seçimi kaybedeceklerini anlayınca yanlarına Karayolları Bölge Müdür yardımcını alarak Akhisar Gördes yolu gibi bir türlü bitirilmeyen yolları bitireceklerini yeniden vaat etmeye başladılar. Unutmayınız ki, hükümetler gelip, geçici, devlet baki’dir. Hem siyasiler, hem de devlet görevlileri bunu iyi bilmeleri gerekiyor. Cumhuriyetin 100. Yılında CHP iktidarında liyakat esas alınacak ve devletin kadroları siyasete alet edilmeyecek. Demokrasi, adalet ve hukuk yeniden tesis edilecek ülke parti devleti olmaktan kurtulacaktır.” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2022, 14:50
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.