'ÜCRET ALMAYA MECBURUZ'

ASKF İl Başkanı İsmail Aydın Ertuğrul Dilek Tesisleri için amatör kulüplerden kendilerinin ücret aldığını doğruladı. Yaklaşık 40 TL ücret alındığını açıklayan Aydın, “Kulüplerimizden ücret almaya gönlümüz razı değil fakat tesis idare etmek çok zor” ifadesini kullandı

'ÜCRET ALMAYA MECBURUZ'
banner87
 Geçtiğimiz hafta Yeni Manisaspor, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından antrenman ücreti istendiği gerekçesiyle eyleminde sahaya formalarını bırakmasının ardından dün de ASKF İl Başkanı İsmail Aydın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayan Aydın, konuyla ilgili çözüm için girişimlerde bulunduklarını ve sonuca ulaştıklarını açıkladı. Kendilerinin görüşmelerinin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ücret talebinden vazgeçildiğini dile getiren Aydın, amatör kulüplerin maddi olarak zor durumda olduklarını ve her kesimin bu kulüplere destek olması gerektiğini söyledi.

 “Bizim ekonomik gücümüz yok!”

Amatör kulüplerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan ASKF Başkanı İsmail Aydın, şaşırtan bir açıklamaya imza attı. Kendilerinin de Ertuğrul Dilek Tesisleri için amatör kulüplerden yaklaşık 40 TL ücret aldığını ve bu ücreti almak istemediklerini fakat tesislerin yaşatılması için bu Asyabahis ücretin alınması gerektiğini vurgulayan Aydın kafaların karışmasına neden oldu. Aydın açıklamasına şöyle devam etti,“Ertuğrul Dilek Tesisleri Özel İdare, TFF ve Manisa Belediyesi’nin ortak girişimiyle yapılmıştır. Buranın kullanımı ASKF’ye aittir. Biz burayı müteahhite yap-işlet-devret modeli ile devrettik. Müteahhitle aramızda bir protokol var ve bu protokol gereği bu uygulanıyor. Çünkü bizim fazla bir ekonomik gücümüz yok. Biz ancak gelirlerimizle federasyonun giderlerini karşılayabiliyoruz. Burası gece idman yapacak takımlardan 35 ile 40 TL arası bir ücret koyduk fakat gündüz için bir sorun yok. Gündüz bu tesisler sürekli açık ve hizmet veriyor. Biz sadece amatör kulüplerden bu ücreti akşamları alıyoruz. Biz hiçbir şeyine karışmıyoruz. Tesislerin bütün gideri müteahhite ait. Tesis idare etmek çok zor ve çok güç. Biz devlet değiliz. Sivil toplum örgütüyüz ve bu parayı karşılamada güçlük çekeriz. Ertuğrul Dilek Tesisleri çok büyük bir tesis ve idare etmek çok zor. Bu tesislerde sürekli 24 saat personel görev yapıyor ve bu personelin gideri 1000 TL’yi buluyor. 3 personel olduğunda bu para 3000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bizim de gönlümüz razı değil kulüplerimizden ücret almaya fakat mecburuz. Fakat mümkün mertebe gündüz programları olursa burası her zaman açıktır.”   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94