BAŞKAN ÇERÇİ EMİNE TEYZENİN SESİNİ DUYDU

Hasta oğluyla hayata tutunmaya çalışan 60 yaşındaki Emine İzmit'in hayatı ETV&Denge Gazetesi ekibiyle karşılaşmasıyla değişti. Kendisiyle yapılan bir röportaj sırasında Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi'yi çok sevdiğini ve oğlunun hastalığından dolayı bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu belirten Emine teyzenin yardım sesini duyan Başkan Çerçi,  bu isteğe hemen cevap verdi.

BAŞKAN ÇERÇİ EMİNE TEYZENİN SESİNİ DUYDU
Manisa'nın Yunusemre İlçesi’ne bağlı Güzelyurt Mahallesi'nde 40 yaşındaki Emre İzmit isimli hasta  oğluyla yaşayan Emine İzmit'in zorlu hayatı tarihe karışacak. Eşinde bulunan Huntington Kore isimli hastalıkla yıllarca uğraşan Emine İzmit, eşinin vefat etmesi ardından oğlunda da baş gösteren bu hastalıkla karşı karşıya kaldı.   Bir beyin hastalığı olan Huntington hastalığı (HH) kronik,  beyindeki sinir hücrelerini zamanla yıkıma uğratıp, bireyin konuşmasını, yürümesini, hareket etmesini engelliyor. Gençliğinde eşinin, yaşlılığında ise oğlunun hastalığıyla mücadele eden yine de yüzünden hiç gülümseme eksik olmayan Tire bu zorlu hayat yolunda Dr. Mehmet Çerçi'nin  yardım eliyle büyük bir sorundan kurtuldu. Bir röportaj sırasında karşılaştığımız İzmit, Dr. Mehmet Çerçi'yi çok sevdiğini söylemiş ve oğlu için tekerlekli sandalye istemişti. Bunu gören Başkan Çerçi hemen harekete geçti ve Emre İzmit'e tekerlekli sandalye tedarik etti. Hizmette bununla da kalmayan Çerçi ve ekibi,  Emre İzmit'in evde bakım hizmetini üstelendi. Bundan sonra haftada bir evde traş edilecek,  bakım hizmeti yapılacak ve kaldıkları apartmanda asansör olmadığı için bir yere giderken ulaşımda Çerçi'nin ekibi yardımcı olacak.  60 yaşındaki Emine Tire, bu hizmetten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek Başkan Çerçi'ye teşekkür etti.
 
“BU KADAR ÇABUK ÇÖZÜLECEĞİNİ TAHMİN ETMİYORDUM”
Tekerlekli sandalyeyi gördüğünde çok şaşırdığını ve sevindiğini ifade eden Emine İzmit,  “O gün bir telaşla alışveriş için dışarı çıktım. Sizinle karşılaştık. Sonrasında hayatım değişti. Mehmet Çerçi başkanımızı sevdiğimi ve engelli oğlum için bir sandalye istediğimi söyledim. Sorunlarımızı anlattım. Sonrasında Mehmet Çerçi hemen devreye girdi. Ekibi Çerçi'nin selamı ile birlikte
talep ettiğimiz tekerlekli sandalyeyi getirdiler. Oğlumun saçını kesip bakımını yaptılar. Bundan sonra haftada bir gelip oğluma evde bakım hizmeti verilecek. Size derdimi söyledikten sonra bu kadar çabuk çözüme ulaşacağını beklememiştim. Tekerlekli sandalyeyle gelen ekibi gördüğümde şaşırdım ve çok sevindim. Emre'yle dışarı çıkmak zor oluyor. 3. katta oturuyoruz asansörümüz de yok. Yunusemre ekibi bir yere gideceğiniz zaman bizi arayın yardım edeceğiz dediler. Ben de buradan Çerçi başkanımıza ve ekibine selamımı gönderiyor ve onları çok sevdiğimi söylemek istiyorum. “  dedi.
 
 “ŞİMDİ TEK İSTEĞİM OĞLUMUN MALULEN EMEKLİ OLMASI”  
Eşinin rahatsızlığı sırasında ilaç temin edemediklerini aktaran ve 2010 yılından beri Emre'nin sağlık sigortası karşıladığı için şimdi ücretsiz ilaç alabildiklerini belirten Emine İzmit, “ Yurtdışından ilaç geliyor. Normalde bu ilaç 185 auro civarında satılıyor. Ama bizim ilacımızı devletimiz karşılıyor. Eşimde bu ilacı kullanma şansı yoktu çünkü o zamanlar bu ilaç piyasada yoktu. Oğlumda bu ilacı kullanabilme şansımız oldu. Günde 3 tane içmesi gerekiyor ancak çok yemek yemediği için günde 2 tane veriyorum. Şimdi tek isteğim oğlumun malulen emekli olması. Bunun için rapor çıktı ancak alınan bir kararla raporun tekrar incelenmesi gerektiği söylendi. 2019 Nisan'a kadar bekleyeceğiz. ” dedi.       -Özlem ŞAHİN
 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 14:30
YORUM EKLE

banner95

banner94