İsmail Aydın
Köşe Yazarı
İsmail Aydın
 

MANİSA 2009 YEREL SEÇİMLERİ

Şöyle bir düşündüm, tarih ne çabuk da tekerrür ediyor. 2009 seçimleri Cengiz Ergün’ün seçildiği yıl. Bülent Kar 5 yıl Belediye Başkanlığı yapmış ve başarılı bir süreç yaşamış ve yaşatmıştı. Bireysel bir takım hataları vardı ancak o hataların çevresinden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda Manisa’da gezindiğiniz zaman onun eserlerini görmemek mümkün değil. Bülent Kar’ı görmemeniz mümkün değil. Bir çok eksik onun döneminde tamamlandı, bir çok ihtiyaç duyulan fiziki mekanlar ve üst geçitler gibi yapılar hep onun döneminde oldu. Ancak seçim öncesi müthiş bir karalama politikası ve iftiralarla dolu spekülatif yöntemler üretilerek onun başarıları gölgelenmeye çalışıldı ve bunda başarılı olundu. Ama nasıl? BÜLENT KAR’IN KAYBETMESİNİ SAĞLADILAR Bülent Kar’ın Antalya’da otellerimi dersiniz, villalar mı dersiniz, kaçırılan paralar mı dersiniz, aklınıza gelebilecek en çirkin iftiralar atıldı ve mahkemelerde sürüm sürüm süründürüleceği kamuoyuna duyuruldu. Başarılı da olundu. Sadece rakip partiler değil AK Parti içinden de bazı gizli koalisyoncular bunlarla iş birliği yaparak Bülent Kar’ın kaybetmesini sağladılar. Tabi burada en büyük pay AK Parti içindeki muhalefet işbirlikçilerinindi. Bunu sağır sultan bile biliyordu. Bülent Kar kaybettirildi de ne oldu? Muhalefetin iddia ettiği Antalya’daki otel havaya mı uçtu? BÜLENT KAR MANİSA’NIN SOKAKLARINDA GEZİYOR Atılan iftiraların hiç biri doğru çıkmadı. Bülent Kar halen Manisa’nın sokaklarında bana göre adam gibi adam edasıyla geziyor. Onu kimse mahkemeye veremedi ve o yalanların üzerine oturulan 15 yılda hiç kimse nerede, hani oteller, kaçırılan paralar nerde diye kimse soramadı. Bugün yine aynı şeyleri izler gibi oluyorum. Örneğin şehrin işlek caddelerinde asılan belediye borçları pankartları Denizli ile başlayıp diğer illere ve bize kadar gelen bir karalama kampanyası. Borçlar yazılıyor ama bu borçların karşılığında ne işler yapıldığı yazılmıyor. Örneğin şahıslara ve firmalara kesilen çekler yazılmış ancak o firmalara ve şahıslara neden kesildiği yazılmamış. Mutlaka bir hizmet karşılığı yazılmıştır. Onları da açıklasalar kamuoyu aydınlanacak ve gerçekten bir yolsuzluk varsa bunu da Manisa halkıyla paylaşsalar bence çok iyi olurdu. *** Günlerdir kamuoyuna servis edilen saray makam odası ile ilgili çok şeyler söylendi ama maliyetleri ile ilgili hiç bir rakam telaffuz edilmedi. Oysa eski Başkan Mehmet Çerçi bu koltukların eskicilerden alınıp, temizlenip, onarılarak çok düşük maliyetlerle mal edildiklerini açıklamıştı. Şimdi bizim beklentimiz iddia sahiplerinin bu rakamların nereye ve nasıl harcandıklarına açıklık getirmeleridir.
Ekleme Tarihi: 02 Mayıs 2024 - Perşembe
İsmail Aydın

MANİSA 2009 YEREL SEÇİMLERİ

Şöyle bir düşündüm, tarih ne çabuk da tekerrür ediyor. 2009 seçimleri Cengiz Ergün’ün seçildiği yıl. Bülent Kar 5 yıl Belediye Başkanlığı yapmış ve başarılı bir süreç yaşamış ve yaşatmıştı. Bireysel bir takım hataları vardı ancak o hataların çevresinden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda Manisa’da gezindiğiniz zaman onun eserlerini görmemek mümkün değil. Bülent Kar’ı görmemeniz mümkün değil. Bir çok eksik onun döneminde tamamlandı, bir çok ihtiyaç duyulan fiziki mekanlar ve üst geçitler gibi yapılar hep onun döneminde oldu. Ancak seçim öncesi müthiş bir karalama politikası ve iftiralarla dolu spekülatif yöntemler üretilerek onun başarıları gölgelenmeye çalışıldı ve bunda başarılı olundu. Ama nasıl?

BÜLENT KAR’IN KAYBETMESİNİ SAĞLADILAR

Bülent Kar’ın Antalya’da otellerimi dersiniz, villalar mı dersiniz, kaçırılan paralar mı dersiniz, aklınıza gelebilecek en çirkin iftiralar atıldı ve mahkemelerde sürüm sürüm süründürüleceği kamuoyuna duyuruldu. Başarılı da olundu. Sadece rakip partiler değil AK Parti içinden de bazı gizli koalisyoncular bunlarla iş birliği yaparak Bülent Kar’ın kaybetmesini sağladılar. Tabi burada en büyük pay AK Parti içindeki muhalefet işbirlikçilerinindi. Bunu sağır sultan bile biliyordu. Bülent Kar kaybettirildi de ne oldu? Muhalefetin iddia ettiği Antalya’daki otel havaya mı uçtu?

BÜLENT KAR MANİSA’NIN SOKAKLARINDA GEZİYOR

Atılan iftiraların hiç biri doğru çıkmadı. Bülent Kar halen Manisa’nın sokaklarında bana göre adam gibi adam edasıyla geziyor. Onu kimse mahkemeye veremedi ve o yalanların üzerine oturulan 15 yılda hiç kimse nerede, hani oteller, kaçırılan paralar nerde diye kimse soramadı. Bugün yine aynı şeyleri izler gibi oluyorum. Örneğin şehrin işlek caddelerinde asılan belediye borçları pankartları Denizli ile başlayıp diğer illere ve bize kadar gelen bir karalama kampanyası. Borçlar yazılıyor ama bu borçların karşılığında ne işler yapıldığı yazılmıyor. Örneğin şahıslara ve firmalara kesilen çekler yazılmış ancak o firmalara ve şahıslara neden kesildiği yazılmamış. Mutlaka bir hizmet karşılığı yazılmıştır. Onları da açıklasalar kamuoyu aydınlanacak ve gerçekten bir yolsuzluk varsa bunu da Manisa halkıyla paylaşsalar bence çok iyi olurdu.

***

Günlerdir kamuoyuna servis edilen saray makam odası ile ilgili çok şeyler söylendi ama maliyetleri ile ilgili hiç bir rakam telaffuz edilmedi. Oysa eski Başkan Mehmet Çerçi bu koltukların eskicilerden alınıp, temizlenip, onarılarak çok düşük maliyetlerle mal edildiklerini açıklamıştı. Şimdi bizim beklentimiz iddia sahiplerinin bu rakamların nereye ve nasıl harcandıklarına açıklık getirmeleridir.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve manisadenge.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.